Skrót artykułu Strzałka

W dniach 18-20 kwietnia 2024 r. w Dębicy odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. Naszą Izbę reprezentowało 7 zawodników, którzy zdobyli łącznie 17 medali w indywidualnych konkurencjach: Anna Dembowska-Zogal (3 złote, 3 srebrne), Tomasz Cygankiewicz (4 srebrne), Dagmara Ragan (3 brązowe), Adriana Hofman (2 srebrne), Justyna Mazurek (1 srebrny), Grzegorz Bruździak (1 brązowy).

XIX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu

Drużyna DIL na na najwyższym podium – 4X 500 m

W dniach 18-20 kwietnia 2024 r. w Dębicy odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu. Naszą Izbę reprezentowało 7 zawodników, którzy zdobyli łącznie 17 medali w indywidualnych konkurencjach: Anna Dembowska-Zogal (3 złote, 3 srebrne), Tomasz Cygankiewicz (4 srebrne), Dagmara Ragan (3 brązowe), Adriana Hofman (2 srebrne), Justyna Mazurek (1 srebrny), Grzegorz Bruździak (1 brązowy). Ponadto reprezentacja DIL zajęła pierwsze miejsce w sztafecie kobiet na dystansie 4×50 dowolnym (w składzie: Justyna Mazurek, Anna Dembowska-Zogal, Barbara Jankowska, Dagmara Ragan). W klasyfikacji generalnej spośród wszystkich osiemnastu drużyn Dolnośląska Izba Lekarska zajęła 6 miejsce i otrzymała pamiątkowy puchar. Zawody w Dębicy dla uczestników były także okazją do poszerzenia medycznej wiedzy o aktualnościach z dziedziny medycyny sportu, w trakcie dwóch konferencji naukowych, a także świetną możliwością integracji środowiska medycznego z całej Polski.

Po zakończonych zmaganiach sportowych odbyła się wycieczka ufundowana przez sponsora imprezy, a także uroczysty bankiet podsumowujący. Zachęcamy członków Dolnośląskiej Izby Lekarskiej do zgłaszania się w przyszłym roku na jubileuszowe XX zawody w Dębicy.