XXIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim za nami

Na stokach Czarna Góra Resort odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Alpejskim (10-11.01.2020). W zawodach drużynowych reprezentacja Dolnośląskiej Izby Lekarskiej zajęła III miejsce. Dolnośląscy lekarze wywalczyli też kilka medali indywidualnie.

Z Dolnego Śląska na podium stanęli: Katarzyna Płocieniak (dwa złote medale), Marek Skrzypczyński (dwa złote medale), Maciej Kaczmarek (srebrny medal), Małgorzata Kaczmarek i Krzysztof Karczewicz (brąz). Mistrzami Polski zostali Małgorzata Kucharz (ŚIL) i Daniel Najdzionek (OIL Kraków). W zawodach drużynowych pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele Śląskiej Izby Lekarskiej, a za nimi uplasowali się reprezentanci Beskidzkiej Izby Lekarskiej. O miejsca na podium rywalizowało łącznie 62 uczestników, w tym 49 lekarzy.

Komisja Sportu, Kultury i Turystyki DRL pod egidą lek. Małgorzaty Niemiec dofinansowała przedsięwzięcie (zakupiono nagrody, pamiątkowe znaczki i magnesy oraz opłacono zabezpieczenie trasy). W imieniu uczestników dziękujemy za finansowe wsparcie zawodów.

Małgorzata i Maciej Kaczmarek,
organizatorzy

Z Dolnego Śląska na podium stanęli: Katarzyna Płocieniak (dwa złote medale), Marek Skrzypczyński (dwa złote medale), Maciej Kaczmarek (srebrny medal), Małgorzata Kaczmarek i Krzysztof Karczewicz (brąz).