Wydarzyło się - IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Biegu Górskim Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny

Dorota Bryda i Jerzy Słobodzian (Fot. z archiwum Małgorzaty Niemiec)

IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Biegu Górskim

9 sierpnia 2020 r. w Ludwikowicach Kłodzkich, w ramach kultowego już XI Biegu na Wielką Sowę, odbyły się IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Biegu Górskim. Mimo panującej od wielu miesięcy epidemii COVID-19 i związanych z tym stanem wielu obostrzeń, bieg ukończyło 570 biegaczy w tym 26 lekarzy (15 mężczyzn i 11 kobiet).

Organizacyjnie, jak zwykle, wszystko wypadło perfekcyjnie. Zabrakło jednak osób towarzyszących, kibiców, dekoracji zwycięzców, wspólnych rozmów i biesiadowania, zabrakło prawdziwej radości z biegania. Biegaczom pozostała satysfakcja z pokonania własnych słabości i przekroczenia mety w tym wymagającym biegu.

Po roku przerwy na tron powrócili dawni mistrzowie. Wśród kobiet wygrała Dominika Wiśniewska-Ulfik, drugie miejsce zajęła Dorota Bryda, a trzecie Klaudia Klik. Mistrzem Polski wśród mężczyzn został Łukasz Lubelski, pozostałe miejsca na podium zajęli Piotr Bąk i Jerzy Słobodzian.

Miejmy nadzieję spotkać się za rok w bardziej sprzyjających rywalizacji sportowej warunkach. Składam podziękowania Komisji Sportu, Kultury i Turystyki DRL pod przewodnictwem lek. Małgorzaty Niemiec za dofinansowanie zakupu trofeów sportowych dla najlepszych biegaczy górskich.