Wydarzyło się - Aktywnie przez cały rok Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Minione miesiące upłynęły lekarzom seniorom pod znakiem comiesięcznych spotkań i wyjazdów integracyjnych. Słowem – działo się!

 

W ostatni piątek czerwca gościliśmy na wykładach profesorów i lekarzy klinicystów, których wystąpienia uświadomiły nam, jak dalece medycyna posunęła się naprzód, odkąd ukończyliśmy studia. Comiesięczne spotkania, o atrakcyjność których dba prezes Zarządu prof. Krzysztof Wronecki, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy seniorów. Każdorazowo uczestniczy w nich 90. członków KLS DIL.

 

Z inicjatywy prof. Wroneckiego odbyła się w tym roku wycieczka do Sułowa, Krzyżowej oraz piknik w zamku Książ. Członkowie Koła pojechali też na dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne nad polskie morze – do Sarbinowa w maju i do Mrzeżyna w czerwcu. Mrzeżyno – urokliwa miejscowość – 13 km od Kołobrzegu. Tu znajduje się pomnik Zaślubin Polski z morzem, promenada prowadząca do malowniczego portu. Atrakcję stanowi szeroka, piaszczysta plaża.

Upalne dni pobytu nad morzem wypełniały nie tylko zabiegi. Był czas na wspólne spacery i rozmowy. Każdy taki wyjazd zbliża nas do siebie. Daje poczucie, że wiek senioralny nie musi być czasem smutnym. Pobyt w nadmorskiej miejscowości uatrakcyjniał p. Czesław, organizując wycieczki, spotkania, wyjazdy do Dobrzycy, do Trzebiatowa – miasta, w którym zachowały się fragmenty murów obronnych, ze słynną basztą Kaszaną i wiele zabytkowych kamienic. Na jednej z nich znajduje się sgraffito przedstawiające słonia z poganiaczem. Był rejs statkiem, była przejażdżka kolejką po Mrzeżynie, ognisko, pokazy, występy muzyczne.

Uczestnikom turnusu zaimponowała Basia Żukowska. Mimo trudności w poruszaniu się, nie opuściła ani jednej porannej gimnastyki, żadnej pieszej czy autokarowej wycieczki. Zawsze pogodna, życzliwa, uśmiechnięta. Na wieczorku pożegnalnym jednogłośnie okrzyknięta została gwiazdą wieczoru – królową. To się jej należało! Pobyt nad morzem uważamy za udany.

Już wypatrujemy kolejnych okazji do integracji. Ta nadarzy się 27 września. Zapraszamy lekarzy seniorów na nasze spotkanie przy al. Matejki 6 we Wrocławiu.

Izabella Czajkowska