OPTYKA MŁODEGO MEDYKA
List do redakcji - Polska Opieka Zdrowotna umiera! Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Dzień dobry, jestem lekarzem Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Chciałem podzielić się z państwem moim komentarzem odnośnie rozpoczynającego się dzisiaj protestu głodowego lekarzy. Piszę to, o czym wszyscy wiemy. Ale może zechcą to państwo udostępnić.

Polska Opieka Zdrowotna umiera!

Dzisiejszy dzień uważam za symboliczny początek agonii polskiego systemu opieki zdrowotnej. Dzień, w którym lekarze rezydenci, wspierani przez swoich starszych kolegów rozpoczynają strajk głodowy.
W cywilizowanym kraju, w którym rząd praktycznie codziennie w telewizji publicznej chwali się szybkim wzrostem gospodarczym, spadkiem zadłużenia, młodzi lekarze zaczynają głodówkę. Od razu widać rażący kontrast. Między tym jak rząd by chciał, żeby było, a jak jest naprawdę.
Systemu opieki zdrowotnej w Polsce nie da się uzdrowić stosując sieci, pakiety, programy rozwojowe i inne dziwne idee,  które tylko mydlą oczy. Jest tylko jedna rzecz, która może go uzdrowić. Ale najpierw zastanówmy się nad najważniejszym. Czego pragną pacjenci?

 
Skutki uboczne radioterapii i chemioterapii Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Skutki uboczne radioterapii i chemioterapii

Źródło grafiki: www.pixabay.com/photos/loctober-pink-1714664/waldryano

Tekst Justyna Łatkowska

W dzisiejszych czasach liczba pacjentów onkologicznych wciąż wzrasta. Statystyki są przerażające – rocznie odnotowuje się w Polsce ponad 114 tysięcy nowych przypadków zachorowań na nowotwory złośliwe. Postęp medycyny pozwala na coraz skuteczniejszą terapię i wydłużenie okresu przeżycia, zwiększa też szanse na wyzdrowienie. Wszystko to sprawia, że myśląc o powodzeniu kuracji rozpatrujemy zarówno efekt terapeutyczny, jak i komfort życia pacjenta w trakcie leczenia oraz po nim.

 
Optyka młodego medyka Drukuj Email

Szanowni Czytelnicy – Młodzi Lekarze niniejszym artykułem chcielibyśmy zapoczątkować rubrykę Optyka młodego medyka. Zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżenia i pasjami. Na Państwa prośbę zrealizujemy temat, który znajduje się w kręgu Państwa zainteresowania. Prosimy o kierowanie korespondencji na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi!