Wydarzyło się - Opłatek Koła Lekarzy Seniorów DIL Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Od lewej: mgr Maria Danuta Jarosz – dyrektor Biura DIL, dr hab. Andrzej Wojnar, prof. PWSZ – wiceprezes DRL, prof. Krzysztof Wronecki – przewodniczący Koła Lekarzy Seniorów DIL, wiceprezes DRL Bożena Kaniak (Fot. Z archiwum autorki)

Opłatek Koła Lekarzy Seniorów DIL

Z inicjatywy prof. Krzysztofa Wroneckiego oraz członków Koła Lekarzy Seniorów DIL spotkaliśmy się 16 grudnia w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na tradycyjnym przedświątecznym „opłatku”.

 

Płonące świece, pięknie przyozdobione świerki, świąteczne ozdoby na suto zastawionych stołach – wszystko to wprawiło nas w świąteczny nastrój. Byli duchowni, zaproszeni goście, członkowie Koła i jego sympatycy.

 

W auli Papieskiego Wydziału Teologicznego powitał zebranych ks. Kazimierz Sroka. Diecezjalny duszpasterz służby zdrowia pobłogosławił lekarzy i odmówił modlitwę w intencji medyków, także tych, którzy odeszli na wieczny dyżur. Krótkie przemówienie wygłosił także prof. Krzysztof Wronecki. Było też słowo śpiewane w wykonaniu Katarzyny Bednarek i jej córki oraz minikoncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz. Oklaskiwani gromkimi brawami wykonawcy skłonili uczestników, by przyłączyli się do śpiewania. Do dzielenia się opłatkiem i składania życzeń nikogo nie trzeba było przekonywać. Trzeba było za to osuszać łzy wzruszenia…

Rozsmakowani w wigilijnych potrawach i rozmowach niechętnie się rozstawaliśmy. Aulę Papieskiego Wydziału Teologicznego opuszczaliśmy z jedną myślą: to są te ważne chwile, które na długo zostają w pamięci lekarzy seniorów, często ludzi samotnych.

Izabella Czajkowska

Diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Kazimierz Sroka pobłogosławił lekarzy i odmówił modlitwę w intencji medyków.