Wydarzyło się - Noworoczne mistrzostwa miłośników tenisa Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Nasi lekarze (od lewej): Dariusz Gajecki zajął 3 miejsce w singlu i 2. w deblu w kategorii +55, a Piotr Wieczorkowski doszedł do ćwierćfinału w singlu i zdobył 2 miejsce w deblu w kategorii +55. (Fot. Z archiwum M.P.)

Noworoczne mistrzostwa miłośników tenisa

Pierwszy w nowym roku Ogólnopolski Halowy Turniej Tenisowy Lekarzy ,,Trzech Króli” za nami. Organizatorzy zaprosili miłośników tenisa do Częstochowy. Tam w dniach 4-6 stycznia miała miejsce zaciekła rywalizacja. Turniej odbył się pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy, a jego organizatorami były Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie oraz Naczelna Izba Lekarska w Warszawie.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: dr Lesław Rudziński, Rita Idziak oraz sędzia naczelny Łukasz Jamrozik.

Dolnośląską Izbę Lekarską godnie reprezentowali: Tomasz Maziak (1 miejsce w singlu w kategorii +60), Piotr Wieczorkowski (ćwierćfinał w singlu i 2 miejsce w deblu w kategorii +55), Dariusz Gajecki (3 miejsce w singlu i 2 w deblu w kategorii +55).

Lekarze rywalizowali na 3 kortach o nawierzchni twardej na terenie pięknego Centrum Rekreacyjno-Sportowego SCOUT. Podczas całego turnieju do dyspozycji wszystkich zawodników były siłownia, sauna, wrotkarnia, kręgielnia i ścianka wspinaczkowa, na której w piątek odbyły się zorganizowane zajęcia pokazowe prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. W piątek wieczorem po grach turniejowych odbyła się konferencja naukowa – wykład na temat e-dokumentacji medycznej. Następnie lekarze bawili się na uroczystym bankiecie w hotelu SCOUT z muzyką na żywo. Podczas bankietu dr Rudziński życzył wszystkim pasjonatom tenisa sukcesów w sporcie i w życiu prywatnym w 2019 roku.

Turniej zgromadził 55 uczestników, którzy walczyli łącznie w 13 kategoriach wiekowych w grach pojedynczych i podwójnych. Wśród pań odbył się także turniej pocieszenia. Przez 3 dni można było oglądać wiele długich i zaciętych meczów zakończonych dopiero w 3 secie w super tie-breaku, na co miała wpływ bardzo wolna nawierzchnia kortów, która sprzyjała długim wymianom. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, w którym znalazł m.in. turniejową koszulkę. Zwycięzcy i finaliści zostali nagrodzeni pucharami, książką pod tytułem „Częstochowa. 100 lat niepodległości” oraz najnowszym czasopismem ,,Tenisklub”, w którym można przeczytać obszerną relację z Mistrzostwa Świata Lekarzy w Tenisie na Malcie 2018.

Najbliższy turniej PSTL odbędzie się w Stalowej Woli w dniach 14-17.03.2019 r. i będą to XXII Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Tenisie. Wszystkich lekarzy i dentystów zachęcamy do udziału. Więcej informacji na stronie: http://pstl.org/.

Marcin Pokrzywnicki, sekretarz PSTL