BRĄZOWY MEDAL DLA DOLNOŚLĄSKICH LEKARZY Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

BRĄZOWY MEDAL DLA DOLNOŚLĄSKICH LEKARZY
Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach

W dniach 9-11 maja 2014 r. odbyły się w Ustroniu Mistrzostwa Polski Lekarzy w Szachach. Imprezę zorganizowały Śląska Izba Lekarska i Naczelna Izba Lekarska. Nasz region  reprezentowali lek. dent. Przemysław Krupa – specjalista chirurgii stomatologicznej i lek. Jarosław Chrebor – specjalista medycyny pracy. Obaj pracują i mieszkają we Wrocławiu.

Zgodnie z programem mistrzostw rozegrano dwa turnieje, rozwiązywano zadania, symultana z arcymistrzem. Odbył się też turniej, w którym brały udział głównie dzieci lekarzy. W integracji i nawiązaniu nowych znajomości pomogło wieczorne ognisko. Po trzech dniach zawodów nasi szachiści wywalczyli drużynowo dla Dolnośląskiej Izby Lekarskiej pierwsze historyczne brązowe medale, ustępując reprezentantom Śląska i Pomorza. Poziom mistrzostw był bardzo wyrównany, gdyż  uczestnicy to głównie doświadczeni gracze, mający styczność z szachami od wczesnych lat dzieciństwa, należący do klubów i lig szachowych. W najważniejszym dwudniowym turnieju P-15 (15 min. na zawodnika i 13 rund), w którym brało udział 18 graczy, czwarte miejsce zdobył nasz reprezentant Jarosław Chrebor, uzyskując tę samą liczbę punktów co drugi i trzeci medalista. Wyniki najlepszych:

  1. M. Kiełbratowski     9,5 p.
  2. M. Groborz           9    p.
  3. J.  Kwiecień        9    p.
  4. J.  Chrebor         9    p.

Pełna tabela wyników dostępna  na stronie: www.chessarbiter.com Dziękujemy prezesowi DRL lek. Jackowi Chodorskiemu oraz członkom Komisji Sportu za poparcie i dofinansowanie uczestnictwa  w mistrzostwach.

lek. Jarosław Chrebor

 

Zaloguj się aby komentować.