logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Zapiski emeryta Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Woda oczyszcza

Pacjenci bywają oczywiście różni – młodzi, starsi, bardzo mali, więksi, grubi, mniej lub bardziej mili, podzieleni wg płci (czasem nie jest to takie proste…). Można przyjąć różne kryteria podziału. Sądzę, że każda specjalność lekarska ma swoje dodatkowe podziały chorych. Pacjent może być ponadto przewlekły, podostry, ostry, możliwe są przejścia między tymi stanami, np. kobieta przewlekła może się stać nagle ostrym mężczyzną, albo odwrotnie w niektórych przypadkach złośliwych urazów dokonanych w afekcie.

Bardzo przykrą grupą są niestety chorzy o specyficznym zapachu, który nie jest związany z jakąś konkretną chorobą tylko z niedostateczną higieną (zbyt rzadkie używanie mydła i wody). Stan ten nie wynika z aktualnych warunków pogodowych – jest tak samo dolegliwy w lecie – wzmożone pocenie się, jak w zimie – duża ilość brudnych ciuchów.

Pacjenci oczywiście są niewinni. Pacjent ma zawsze rację! Kto wobec tego ponosi odpowiedzialność? Telewizja. Reklamy wody mineralnej wtłaczają nam do głowy, że picie wody oczyszcza organizm. Sprawa jest zatem prosta, zamiast wodę stosować zewnętrznie, po prostu ją pijmy.

Usłyszałem wrzeszczące wnuki – hurra, dziś nie będziemy się kąpać, wypijemy tylko po szklance wody i spanko!

dr Józef emeryt

 

Zaloguj się aby komentować.