logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Na budowlanym zakręcie - Okiem inwestora zastępczego Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Okiem inwestora zastępczego

Budowa siedziby Dolnośląskiej Izby Lekarskiej oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej przebiegała w okresie zimowym oraz wczesną wiosną zgodnie z harmonogramem. Wykonano wszystkie prace rozbiórkowe. Pozwoliło to na pełną diagnozę stanu technicznego budynku. W wyniku tego dokonano wzmocnień ścian zewnętrznych oraz wzmocniono stropy międzykondygnacyjne. Pozwoliło to na wykonanie nowej konstrukcji stropu IV piętra w istniejącej części budynku. Prace zakończyli archeolodzy – otwierając front robót polegający na zabudowie dziedzińca (patio). Wykonano izolacje zewnętrzne po obrysie budynku, w celu zabezpieczenia obiektu przed wilgocią. Rozpoczęto wykonawstwo instalacji sanitarnych i elektrycznych wewnętrznych.

 

Na zjeździe Dolnośląskiej Izby lekarskiej 24 marca 2012 roku przedstawiłem prezentację prowadzonych prac oraz wizualizację aranżacji wnętrz. Projekt aranżacji wnętrz został przyjęty przez Zespół rozbudowy, nadbudowy i przebudowy nieruchomości przy ul. Kazimierza Wielkiego 45 we Wrocławiu.

 

W wyniku tej aranżacji zlikwidowano 2 pokoje gościnne, a uzyskaną powierzchnię przeznaczono na potrzeby organów Izby i zdecydowano o wynajmie powierzchni parteru firmie ubezpieczeniowej Inter. Poszukiwany jest najemca części restauracyjnej.

Obecnie realizowane są prace związane z przekładką dachu – pod kątem zagospodarowania pomieszczeń w części poddasza. Wykonuje się ścianki działowe na poszczególnych kondygnacjach. Na dziedzińcu (patio) trwają prace konstrukcyjne – wykonano strop nad częścią piwniczną oraz słupy parteru. Przystąpiono do wymiany stolarki okiennej od strony ul. św. Doroty. Zespół ds. budowy wraz z projektantem i inwestorem zastępczym dokonuje na bieżąco wyboru materiałów wykończeniowych (glazura, terakota, stolarka okienna, biała armatura, itp.).

W maju krytycznie oceniono postęp robót wykonywanych przez firmę Integer S.A. W celu zintensyfikowania prac wyrażono zgodę na wprowadzenie podwykonawcy – firmy AK Budownictwo i Konserwacja Sp. z o.o. Ustalono także nowy wymiar kar umownych oraz termin zakończenia budowy (listopad 2012 r.).

W lipcu firma Integer S.A ogłosiła upadłość, co spowodowało zatrzymanie prac budowlanych. Obecnie trwa inwentaryzacja prac wykonanych przez firmę Integer S.A. i rozmowy z firmami gotowymi na przejęcie obiektu w celu zakończenia budowy. W tej sytuacji należy liczyć się z tym, że przenosiny do nowej siedziby DIL, planowane na grudzień 2012 r., zostaną opóźnione.

Z ostatniej chwili:

W celu przyspieszenia realizacji prac – zdecydowano się na rozwiązanie umowy z generalnym wykonawcą – Integer S.A.

inż. Tadeusz Nawracaj
– prezes Zarządu Wrocławskiego Biura
Inwestorskiego Wr. O/PZITB Sp. z o.o.

Nowy, wzmocniony strop między III a IV kondygnacją budynku. (Zdjecia MŁ)

Fundamenty dawnego pałacu Selderów zostały wzmocnione żelaznymi klamrami, ponieważ groziły zawaleniem.

Fundamenty szybu windy. Ku uciesze lekarzy, zwłaszcza lekarzy seniorów, dotarcie na III piętro nie będzie już uciążliwe.

 

Zaloguj się aby komentować.