logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Wybory korespondencyjne 2013: A PO NOWYM ROKU, czyli słów kilka o kolejnych czynnościach wyborczych Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

A PO NOWYM ROKU, czyli słów kilka o kolejnych czynnościach wyborczych

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

W chwili, w której dotrze do Was styczniowe wydanie „Medium”, będzie już znany wykaz rejonów wyborczych, zatwierdzony 20 grudnia br. uchwałą DRL. Do 19 stycznia 2013 r. nastąpi ogłoszenie listy członków rejonów wyborczych. Każdy z nas będzie mógł wówczas odnaleźć swoje nazwisko w opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej DIL na naszej stronie (www.dilnet.wroc.pl) wykazach członków rejonów wyborczych liczących od 40 do 400 osób.

Do 18 lutego Okręgowa Komisja Wyborcza przyjmować będzie ewentualne wnioski lekarzy o umieszczenie ich na liście innego rejonu wyborczego. Po dziesięciu dniach, czyli do 28 lutego, OKW ustali i opublikuje ostateczne listy członków rejonów wyborczych. Od tego momentu tj. 28 lutego do 1 kwietnia OKW będzie przyjmowała zgłoszenia kandydatur na delegatów na Zjazd z poszczególnych rejonów wyborczych. W wyżej wspomnianym terminie istnieje możliwość zgłoszenia własnej kandydatury – należy w tym celu wypełnić stosowny formularz.

Przypominam, że tym razem nie będzie zebrań wyborczych, na których dotąd zgłaszaliśmy kandydatury na delegatów i głosowaliśmy na nich. Kandydaturę można zgłosić do 1 kwietnia do OKW, żeby odpowiednio wcześniej wydrukować i przesłać korespondencyjnie karty do głosowania wraz z instrukcją do każdego członka DIL na jego adres domowy. Lokale wyborcze z urnami wyborczymi i 3-osobowymi Komisjami Skrutacyjnymi posłużą jedynie do oddania głosu – dotyczy to tych, którzy nie uczynili tego wcześniej korespondencyjnie.

To, co będzie się działo po 1 kwietnia pokazuje kalendarz wyborczy na 2013 r., a napiszę o tym szczegółowo za miesiąc, w następnym, lutowym numerze „Medium”.

Andrzej Wojnar
przewodniczący
Okręgowej Komisji Wyborczej
Dolnośląskiej Izby Lekarskiej

kalendarz wyborczy (grafika MŁ)

 

Zaloguj się aby komentować.