logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Październik 2012
Na cito Drukuj

JAK (prze)ŻYĆ PANIE MINISTRZE?

Myślę, że większości z nas utkwiły słowa: „Panie premierze, jak żyć?!”, które w sierpniu 2011 r., w czasie wizyty Donalda Tuska na terenach objętych klęską żywiołową, padły z ust Stanisława Kowalczyka – rolnika zajmującego się uprawą papryki. Obserwując sytuację w ochronie zdrowia, wypadałoby zadać podobne pytanie ministrowi zdrowia. Oczywiście chodzi mi o sytuację polskich szpitali.

 
Nasza Alma Mater uniwersytetem! - Kalendarium Drukuj

KALENDARIUM

25 sierpnia 2012 r. na długo pozostanie w pamięci braci akademickiej wrocławskiej uczelni medycznej. Tego dnia weszła bowiem w życie ustawa z 28 czerwca 2012 r. o nadaniu Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich nazwy Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich. O zmianę statusu władze uczelni, w tym rektor prof. dr hab. Marek Ziętek, zabiegali przez 18 miesięcy. Gratulujemy wytrwałości i w tym historycznym dla naszej Alma Mater momencie życzymy dalszych sukcesów.

 
Nasza Alma Mater uniwersytetem! - 3 PYTANIA DO… Drukuj

3 PYTANIA DO…

prof. dr. hab. Marka Ziętka,
rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

 
Nasza Alma Mater uniwersytetem! - Droga do Uniwersytetu Medycznego… Drukuj

Droga do Uniwersytetu Medycznego…

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu jest w prostej linii kontynuacją Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie. Profesorowie lwowscy, którzy przybyli do stolicy Dolnego Śląska w 1945 r. przeszczepili bowiem tradycje oraz wysoki etos pracy naukowej i akademickiej z UJK. Ponad 66. profesorów i doktorów lwowskich wspomagało ponad 25. uczonych przybyłych do Wrocławia z Wilna, Warszawy, Krakowa i Poznania. Cieszyli się oni autorytetem i opowiadali się za zachowaniem tradycji samorządności uniwersyteckiej.

 
Nasza Alma Mater uniwersytetem! - Kadencja 2012-2016 oczami nowych władz dziekańskich UM we Wrocławiu Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Kadencja 2012-2016 oczami nowych władz dziekańskich UM we Wrocławiu

Wrocławska uczelnia medyczna nowy rok akademicki rozpocznie już jako Uniwersytet Medyczny. Rozpocznie w warunkach znowelizowanych przepisów ustawy o szkolnictwie wyższym i działalności leczniczej. To wyzwanie nie tylko dla rektora, ale i nowych władz dziekańskich, bo status uniwersytetu zobowiązuje. Warto więc wiedzieć, jakie plany oraz zamierzenia mają wybrani na kadencję 2012-2016 dziekani.

Adam Zadrzywilski

 
Wszystko o AOS - Dostępność w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej – co to takiego? Drukuj
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Dostępność w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej – co to takiego?

Za nami rozstrzygnięcie konkursu dla AOS i analiza materiałów nadsyłanych w ostatnim czasie przez lekarzy do Izby. Na tej podstawie można już całkiem precyzyjnie określić patologie, które generuje sama procedura konkursowa. Najpierw odpowiedzmy sobie jednak na pytania:

 
Wszystko o AOS - Obyczaj kontra prawo Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Obyczaj kontra prawo

Zakończony lub jeszcze trwający konkurs na zawieranie umów na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie AOS obfituje w liczne niespodzianki. Rozważania na temat negocjacji autorka publikowała już na łamach „Medium”. Początek zdania wstępnego także nie jest przypadkowy.

 
UROCZYSTE WRĘCZENIE OGRANICZONEGO PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU (11, 13 WRZEŚNIA 2012) Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Witajcie w gronie lekarzy!

– Witajcie w gronie lekarzy, w progach dolnośląskiego samorządu! Mam nadzieję, że to dla Was, podobnie jak dla mnie, dzień szczególny. Uroczystość ta jest początkiem Waszej samodzielnej drogi zawodowej. My doświadczeni lekarze wiemy, jak trudna to droga, Wasza będzie prawdopodobnie jeszcze trudniejsza. Pamiętajcie więc, że możecie liczyć na naszą pomoc – deklarował podczas inauguracji obu uroczystości prezes DRL dr n. med. Igor Chęciński.

 
Wydarzyło się: Wizyta u przyjaciół z Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Wizyta u przyjaciół z Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu

Od 29 sierpnia do 2 września 2012 r. delegacja Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w składzie: JM rektor prof. dr hab. Marek Ziętek, dr n. med. Wojciech Barg z Katedry i Zakładu UM we Wrocławiu oraz dr n. med. Leszek Bystryk – przewodniczący Komisji Współpracy z Zagranicą DIL gościła na Ukrainie (przyp. red. ukraińscy lekarze, którzy zechcą odbyć staż na UM we Wrocławiu, mogą liczyć na dofinansowanie pobytu ze strony Dolnośląskiej Izby Lekarskiej). Do Tarnopola przedstawiciele wrocławskiej uczelni medycznej pojechali na zaproszenie JM rektora Uniwersytetu Medycznego w Tarnopolu prof. dr. med. Leonida Kowalczuka.

 
Wybory korespondencyjne 2013 Drukuj

WYBORY 2013 NASZĄ SZANSĄ

I stało się. Od wielu lat dyskutowana w środowisku lekarskim możliwość wyborów korespondencyjnych jest już faktem. Dzięki temu będziemy mogli, w okresie od 16 maja do 30 czerwca przyszłego roku głosować, nie wychodząc z domu, wybierając najlepszych spośród nas na delegatów na dolnośląski, Okręgowy Zjazd Lekarzy. Warunkiem uczestnictwa w nowej formie wyborów jest zaktualizowanie w siedzibie DIL (al. Matejki 6, Wrocław) danych adresowych, w szczególności adresu do korespondencji.

 
Trudne problemy samorządu Drukuj

LIST DO IZBY

Dzień Dobry,
Nazywam się (…) i jestem lekarzem rezydentem z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu. Specjalizuję się w ginekologii i położnictwie od dwóch lat. Piszę w imieniu lekarzy rezydentów w mojej klinice. Pozwoliliśmy sobie do Pana napisać, jako że jest Pan osobą reprezentującą młodych lekarzy w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej. W naszym szpitalu dochodzi wielokrotnie do łamania podstawowych prac pracownika, z czym nie możemy sobie poradzić. Stąd też nasza interwencja. Poniżej w kilku słowach opiszę nurtujący nas problem.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2