Wydarzyło się - „Salsa i nie tylko” – pierwsze spotkanie taneczne Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

„Salsa i nie tylko” – pierwsze spotkanie taneczne

Liczymy na to, że miłośników salsy będzie przybywać. (Fot. A.S.)

Koniec lata w rytmie salsy

Pożegnanie lata nie musi być smutne. Przekonali się o tym uczestnicy pierwszego spotkania tanecznego z cyklu „Salsa i nie tylko” zorganizowanego w siedzibie DIL. 22 września ponad 40 osób rozpoczęło swoją przygodę z salsą. Goście specjalni: Izabela Torres, José Castillo Parra, Fernando Torres Pineda, Grzegorz Kijkowski. Słowem – światowej klasy taneczny kwartet.

W sobotę wieczorem bawiło się wspólnie kilka pokoleń lekarzy i osoby towarzyszące. – Salsa to nie tylko taniec, to styl życia – podkreślała ambasadorka kultury kubańskiej Izabela Torres. Moc tych słów naprawdę dało się poczuć. Pozytywna energia dosłownie niosła się po sali. Wszystko to dzięki pełnym pasji instruktorom salsy. José Castillo Parra i Fernando Torres Pineda z Torres Art Studio uczyli podstawowych kroków. Wtórował im Grzegorz Kijkowski, sędzia międzynarodowy WDC i PTT, prezes Okręgu Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, członek Zarządu Głównego PTT, współwłaściciel największego na Dolnym Śląsku Centrum Tańca Champion Team w Galerii Magnolia Park, wieloletni trener, manager, coach w klubie sportowym, który od 2 października prowadzi w Izbie kurs tańca użytkowego dla lekarzy (zajęcia dla początkujących).

– Mamy apetyt na więcej, więcej tańca i uczestników – mówi lek. Bożena Kaniak, wiceprezes DRL i dodaje: – Salsa buduje mosty, burzy mury. Czy nie o to nam właśnie chodzi?

Impreza zorganizowana pod auspicjami Rady i Klubu Lekarza DIL będzie kontynuowana. Kolejne spotkanie już w listopadzie. Weźmie w nim udział – jak zapowiadają organizatorzy – sam José Torres. 19 września artysta obchodził 60. urodziny. W dniu imprezy były więc kwiaty, życzenia i prezent. Izabela Torres wielokrotnie dziękowała w imieniu męża za ten gest przyjaźni. A my dziękujemy naszym utalentowanym instruktorom za życzliwość i bezinteresowność

M.J.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować członkom DIL za „bliskość” (pomimo odległości) w dniu moich urodzin. Było mi niezmiernie miło być z Wami, będąc tak daleko. Pani Bożenie gratuluję wspaniałego występu. A to jest dopiero początek. Już planujemy następne spotkanie, niebawem. Serdeczne podziękowanie za piękne kwiaty oraz sprzęt do mierzenia ciśnienia, chociaż cieszę się, że wciąż krążenie jest dobre.

José Torres

José Castillo Parra i Fernando Torres Pineda z Torres Art Studio o salsie wiedzą wszystko.

Wiceprezes DRL lek. Bożena Kaniak przedstawia zebranym – a my Państwu – Grzegorza Kijkowskiego, który od 2 października prowadzi w Izbie kurs tańca użytkowego dla lekarzy.Salsa pod okiem Izabeli Torres (na I planie)