logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 
Wydarzyło się - I Piknik Lekarski Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

I Piknik Lekarski

Nauka pierwszej pomocy dla najmłodszych (Fot. M.J.)

Rodzinnie i międzypokoleniowo

Międzypokoleniowa integracja środowiska lekarskiego – to jeden z celów, jaki postawiła przed sobą Komisja Młodych Lekarzy DRL VIII kadencji. W ślad za zamierzeniami poszły realne działania. 8 września 2018 r. członkowie Izby i ich rodziny spotkali się na I Pikniku Lekarskim. Miejscem imprezy, którą sfinansował Klub Lekarza DIL, był plac przed Centrum Historii Zajezdnia.

 

Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W Pikniku wzięło udział 281 osób, w tym 104 lekarzy i 177 osób towarzyszących. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, nauka pierwszej pomocy, gry i zabawy plenerowe, kurs nauki tańca. I ci młodsi, i ci starsi mogli zwiedzić Centrum Historii Zajezdnia. Dorosłych najbardziej cieszyła chyba jednak – obca szpitalnym korytarzom – swoboda rozmów. – Poznać się bliżej, wymienić poglądami, porozmawiać o sprawach, które niekoniecznie nas łączą – o to właśnie chodziło – mówi lek. Agnieszka Browarska, jedna z organizatorek. Były też akcenty zdrowotne. Uczestnicy pikniku mieli możliwość skorzystania z porady kardiologicznej oraz prostych badań lekarskich. – Chcemy, by piknik w takiej formule wpisał się na stałe w kalendarz izbowych imprez – zapowiadają organizatorzy.

 

M.J.

Główne organizatorki I Pikniku Lekarskiego (od lewej): lek. Agnieszka Browarska, lek. Katarzyna Jungiewicz-Janusz i lek. Katarzyna Klimek (na zdjęciu obok I od prawej)

Od prawej: lek. dent. Iwona Świętkowska, dr n. med. Maciej Dobrzyński oraz Andrzej Dziupiński

Nauka tańca dla najmłodszych