logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Wydarzyło się - KAMERALNIE, ALE FAJNIE! Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Od lewej: Jolanta Hołda, Beata Stecka, Leszek Pałka, Maria Czajkowska, Zuzanna Wolak-Listwan, Wanda Poradowska-Jeszke (Fot. z archiwum L.P.)

KAMERALNIE, ALE FAJNIE!

5 września 2015 r. odbyły się w Lubinie I Otwarte Mistrzostwa Polski Lekarzy w Nordic Walking. Choć bawiliśmy się przednio, stwierdzamy z przykrością, że uczestniczyli w nich tylko członkowie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Wiadomość o tym sportowym przedsięwzięciu, z naszej winy (organizatorów), została upubliczniona za późno. Czerpiąc naukę z tego doświadczenia, już teraz zapowiadamy kolejne edycje imprezy, najbliższą we wrześniu 2016 r.

Pierwsze miejsce w kategorii K70 open zajęła dr Wanda Poradowska-Jeszke – specjalista anestezjologii dziecięcej, była wieloletnia ordynator oddziału intensywnej opieki medycznej i jednocześnie dyrektor Szpitala Dziecięcego im. Korczaka we Wrocławiu. Bezkonkurencyjna w kategorii K50 lekarzy okazała się dr Jolanta Hołda – pediatra i alergolog z Oleśnicy, na drugiej pozycji uplasowała się dr Beata Stecka – lekarz rodzinny z Wrocławia, na trzeciej zaś dr Maria Czajkowska – lekarz rodzinny i sportowy spod Milicza. W kategorii M60 lekarzy na najwyższym stopniu podium stanął dr Leszek Pałka – lekarz rodzinny z Wrocławia.

I Otwarte Mistrzostwa Polski Lekarzy w Nordic Walking dofinansował m.in. Urząd Marszałkowski. Za ten gest życzliwości dziękujemy przede wszystkim dyrektorowi Jarosławowi Maroszkowi. Podziękowania należą się też Radzie DIL, która ufundowała koszulki i medale dla zawodników. Logo Izby znalazło się na wszystkich materiałach promocyjnych, a organizatorzy i komentatorzy mistrzostw wielokrotnie przywoływali oficjalną nazwę dolnośląskiego samorządu lekarskiego. Uważam, że takie działania marketingowe Izby, które trafiają do mieszkańców, podczas imprez masowych (zawodników było ponad 400 i ok. 200 widzów) jest tańsza i zdecydowanie bardziej zauważalna niż jakakolwiek nasza kampania prasowa. Organizacja zawodów była świetna i wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie.

Zapraszamy lekarzy, niezależnie od wieku, płci, specjalizacji czy umiejętności nordikowych na treningi do Parku Południowego w każdą środę o godzinie 18.30.

Leszek Pałka

 

Zaloguj się aby komentować.