logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
Co nowego w LKPK? Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Co nowego w LKPK?

Od ponad 24 lat udzielamy nieoprocentowanych pożyczek. Korzystają z nich zarówno lekarze, jak i pracownicy Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Od września br. kwota pożyczki sięga 20 tys. zł. Na to mogą sobie pozwolić tylko nieliczne Lekarskie Kasy Pomocy Koleżeńskiej, działające w ramach izb lekarskich – w tym dolnośląska LKPK.

Sukcesywnie rośnie liczba pożyczkobiorców rodzinnych, o czym świadczy analiza danych dot. wysokości pożyczek przyznanych w ostatnich latach. Możliwości finansowe Kasy zwiększały się systematycznie na przestrzeni lat, podobnie jak liczba osób korzystających z pomocy LKPK. Minimalna kwota pożyczki to 1000 zł, górna granica sięga 20 tys. zł. Ta suma jest na tyle wysoka, że z powodzeniem można ją wykorzystać na doposażenie gabinetu prywatnego lub pokrycie kosztów szkolenia zawodowego. Z finansowego wsparcia, jakie oferuje LKPK, mogą skorzystać zarówno osoby aktywne zawodowo, jak i te, które z różnych przyczyn wykazują mniejszą aktywność bądź znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Pożyczka rozłożona jest na 24 raty. W uzasadnionych przypadkach, spowodowanych zdarzeniami losowymi, Zarząd Kasy ustala indywidualnie, na jakich zasadach i kiedy nastąpi jej zwrot. Koleżanki i Koledzy, którzy zdecydują się zapisać do LKPK (w tym osoby specjalizujące się), mogą liczyć na preferencyjne warunki: wydłużenie okresu spłaty pożyczki, odroczenie spłaty pierwszej raty o miesiąc, odroczenie spłaty składek do LKPK o 3 miesiące. W ramach tzw. środków własnych (zgromadzone składki) można otrzymać pożyczkę bez żyrantów, będącą sumą tychże składek.

Atutami LKPK są: krótki termin oczekiwania, brak oprocentowania, długi okres spłat, wysoka kwota pożyczki, minimum formalności, przyspieszony tryb przyznawania pożyczki w zdarzeniach losowych. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można zapoznać się z warunkami udzielania pożyczek i pobrać stosowne dokumenty.

Krystyna Gniatkowska-Gładysz
przewodnicząca LKPK

 

Komentarze 

 
# kazimierz Woźniak 2014-10-07 18:19
"Krótki termin oczekiwania"-przed miesiącem/3-IX-2014/ wysłałem wniosek o pożyczkę a dzisiaj jest 7-X-2014 i nie wiem kiedy i czy zostanie mi ona przyznana...
Zgłoś administratorowi
 

Zaloguj się aby komentować.