logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 186 gości 
WERNISAŻ MALARSTWA MARKA GOŁĘBIEWSKIEGO Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

WERNISAŻ MALARSTWA MARKA GOŁĘBIEWSKIEGO

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wernisaż malarstwa Marka Gołębiewskiego, połączony z aukcją jego prac. Wszystko to będzie miało miejsce w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej (na parterze), 18 października 2014 r. w godz. 14.00-17.00.

Marek Gołębiewski urodził się w 1965 r. w Trzebnicy. Malarstwo jest jego wielką pasją, sztuką zmysłów i wyobraźni, afirmacją życia. Umiejętnie przelewa na płótno wszystko, co zwięźle zamknąć by można w słowie „humanizm”. Przekrój jego dorobku to nic innego jak ukierunkowanie na człowieka, umiłowanie człowieczego piękna, aprobata wszystkiego co ludzkie. W jego twórczości odnaleźć można wiele wzruszeń i pozytywnych emocji, które uczą człowieka bycia z sobą samym w obliczu spokoju i nastającej zadumy. Obrazy Marka Gołębiewskiego pozwalają się zatrzymać, zapomnieć o codziennych lękach, trudach i troskach, zamyślić się nad istotą chwili i radości – w końcu życia to intrygująca i tajemnicza podróż.

Ulubionymi tematami artysty są pejzaż i portret, wykonywane w technikach: olej na płótnie, akwarela i pastel. Obecnie pracuje nad kilkoma cyklami: Wielcy i uznani, Joga, Golf, Taniec, Impresje ciała. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą: w Niemczech, Włoszech, Kanadzie, Japonii, Anglii, Australii.

Uznanie znajduje także w środowisku lekarskim, a wśród rekomendacji znaleźć można opinie ceniące walory impresji ciała, zwłaszcza iż piękno wiąże się tu ściśle z anatomią i dynamiką ciała człowieka.

 

Zaloguj się aby komentować.