logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Wydarzyło się - Dr Anna Orońska i dr Danuta Żytkiewicz-Jaruga uhonorowane medalami „Zasłużony dla Wrocławia” Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Od lewej: Danuta Żytkiewicz-Jaruga, Jacek Sutryk, Anna Orońska (Fot. z archiwum D.ŻJ.)

Dr Anna Orońska i dr Danuta Żytkiewicz-Jaruga uhonorowane medalami „Zasłużony dla Wrocławia”

Z okazji Światowego Dnia Chorego władze Wrocławia nagrodziły 11 lutego dwie dolnośląskie lekarki – dr Annę Orońską i dr Danutę Żytkiewicz-Jarugę – medalami „Zasłużony dla Wrocławia”. Obie medyczki od ponad pół wieku niosą pomoc chorym i potrzebującym. Jak same przyznają zawód lekarza jest dla nich nie tylko pracą, ale i pasją. O uhonorowanie lekarek wnioskowała wrocławska dziennikarka i była radna Wanda Ziembicka-Has. Wyróżnienia wręczył laureatkom Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych.

Gratulujemy!

M.J.

O LAUREATKACH

Dr Anna Orońska
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, specjalista medycyny paliatywnej, konsultant wojewódzki ds. medycyny paliatywnej dla województwa dolnośląskiego, emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wieloletni kierownik, obecnie konsultant ośrodka medycyny paliatywnej przy DCO we Wrocławiu. Zastępca Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej DIL.

Dr Danuta Żytkiewicz-Jaruga
Pierwszy na Dolnym Śląsku diabetolog i jedna z pierwszych lekarek w Polsce, która zajmowała się kobietami w ciąży chorymi na cukrzycę. Przez 6 lat była konsultantem wojewódzkim ds. diabetologii, kierowała Wojewódzką Poradnią Diabetologii przy ul. Dobrzyńskiej, obecnie pracuje w Regionalnej Poradni Diabetologicznej przy ul. św. Mikołaja we Wrocławiu.

 

Zaloguj się aby komentować.