logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 
Wydarzyło się - Prof. Marek Ziętek ponownie rektorem UM we Wrocławiu Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

(Fot. z archiwum Biura Prasowego UMW)

Prof. Marek Ziętek ponownie rektorem UM we Wrocławiu

Elektorzy zdecydowali – rektorem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w kadencji 2016-2020 będzie ponownie prof. Marek Ziętek. Obecny rektor nie miał w wyborach przeciwnika. Jako jedyny zgłosił chęć kandydowania. Funkcję pełni od 2011 roku, kiedy zastąpił prof. Ryszarda Andrzejaka. Rozpoczynająca się we wrześniu kadencja będzie drugą i ostatnią dla prof. Marka Ziętka.

– Marzy mi się uczelnia, która jest liderem nie tylko w Polsce, ale i na rynku europejskim. Uczelnia, o pracę w której starać się będą profesorowie z najlepszych zagranicznych uniwersytetów – mówił prof. Marek Ziętek w czasie swojej wyborczej prezentacji.

Rektor Uniwersytetu Medycznego urodził się w Kłodzku. Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dyplom lekarza otrzymał z tytułem „Prymus inter pares”. Jest dentystą. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w 1980 r., doktora habilitowanego w 1991 r., tytuł naukowy profesora w 1999 r.

Był organizatorem i pierwszym dziekanem Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Za jego kadencji uczelnia zmieniła status z Akademii Medycznej na Uniwersytet. Jest wiceprezesem prestiżowej Międzynarodowej Akademii Pierre Faucharda, działa w European Federation of Periodontology, European Academy of Periodontology, Groupement International pour la Recherche Scientifique en Stomatologie et Odontologie, jest prezydentem honorowym Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Prof. Marek Ziętek jest też przewodniczącym Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Z pasji narciarzem i tenisistą.

Biuro Prasowe UMW

 

Zaloguj się aby komentować.