logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Warto wiedzieć - Lekarzu weź udział w loterii paragonowej i pozwól zagrać innym! Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Lekarzu weź udział w loterii paragonowej i pozwól zagrać innym!

Naczelnik Urzędu Skarbowego Wrocław-Stare Miasto informuje, że 1 października 2015 r. ruszył projekt edukacyjny Ministerstwa Finansów pod nazwą Narodowa Loteria Paragonowa. Ministerstwo Finansów już od kilku lat prowadzi różne akcje, mające na celu uświadomienie korzyści wynikających z faktu wydawania obywatelom paragonów fiskalnych przy zakupie towarów lub usług. Narodowa Loteria Paragonowa jest kontynuacją tych działań, niemniej jest to w Polsce projekt nowatorski, który w innych krajach cieszył się dużym zainteresowaniem.

Renata Śliż Pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu, kierownik Działu Kontroli Podatkowej w Urzędzie Skarbowym Wrocław- Stare Miasto, praktyk i trener z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych (Fot. z archiwum autorki)Celem loterii jest nie tylko zachęcanie obywateli do wydawania i pobierania paragonów fiskalnych, ale także uświadomienie im, jak ważną rolę pełnimy wszyscy w uczciwym obrocie gospodarczym. Nadto na celu ma także uświadomienie, że paragon to nie tylko potwierdzenie zakupu ułatwiające dokonanie reklamacji, ale również dowód na to, że podatek, który uiszczamy w cenie towaru bądź usługi, zostanie odprowadzony do budżetu państwa. Innymi słowy, żądanie wydania paragonu to wspieranie uczciwej konkurencji, walka z szarą strefą, a co za tym idzie większe dochody budżetu państwa, z którego finansowane są między innymi szpitale czy przychodnie. Wydawanie paragonów to wypełnianie obowiązków podatkowych, promocja uczciwych zachowań sprzedawców i usługodawców, a także dążenie do eliminacji szarej strefy.

Loteria paragonowa jest nie tylko zaproszeniem konsumentów i przedsiębiorców do wspólnego działania na rzecz polskiej gospodarki, ale jest również zabawą, z której można mieć korzyść, bowiem na uczestników loterii paragonowej czekają ciekawe nagrody takie jak: samochody opel astra oraz nowoczesne laptopy i iPady. Losowanie zwycięskich paragonów odbywa się co miesiąc. Dodatkowo co trzy miesiące do wygrania są również samochody opel insignia. Dodatkowym losowaniem objęte są wówczas wyłącznie paragony z określonych branż usługowych.

W I kwartale 2016 r. premiowane będą paragony za usługi z prywatnych gabinetów lekarskich i dentystycznych, w następnych kwartałach usługi konserwacji i naprawy samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do samochodów (II kwartał 2016 r.), a w III kwartale br. usługi restauracji i innych placówek gastronomicznych, przygotowania i podawania napojów.

Paragony zgłoszone przez usługobiorców usług opieki medycznej wezmą udział w losowaniu nagrody miesięcznej oraz nagrody specjalnej 18 kwietnia 2016 r.

Warto przypomnieć, że od 1 marca 2015 r. wszyscy lekarze i dentyści, wykonujący czynności w zakresie opieki medycznej w prywatnych gabinetach, mają obowiązek ewidencjonowania na kasie fiskalnej uzyskanego obrotu i wydawania paragonów każdemu klientowi.

W ramach współpracy przedsiębiorców z organizacjami przedsiębiorców, Ministerstwo Finansów organizuje również akcje pod nazwą:

  1. akcja banerowa „Jestem partnerem Loterii paragonowej – wystawiam paragony, wspieram gospodarkę”
    Na stronie loterii: www.loteriaparagonowa.gov.pl/pliki-do-pobrania znajdziecie Państwo stosowne banery dla przedsiębiorców do pobrania i umieszczenia na swoich stronach internetowych. W zamian za pobranie baneru i wsparcie loterii istnieje możliwość umieszczenia państwa logotypu na stronie www loterii.
  2. Ambasador Uczciwej Konkurencji
    Wśród przedsiębiorców biorących udział w promocji loterii Ministerstwo Finansów wybierze tych najbardziej aktywnych i zaangażowanych, którzy zostaną nagrodzeni tytułem Ambasadora Uczciwej Konkurencji.
  3. akcja naklejkowa dla przedsiębiorców z MSP
    Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na wsparcie akcji MF, otrzymają naklejkę, którą będą mogli przykleić w dowolnie wybranym, widocznym dla klientów miejscu w siedzibie swojej firmy i tym samym wyrazić swoje poparcie dla akcji oraz promować loterię paragonową.

Zachęcamy do wspólnej zabawy i odwiedzenia strony: www.loteriaparagonowa.gov.pl

Renata Śliż

 

Zaloguj się aby komentować.