logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 103 gości 
Wydarzyło się:Spotkanie opłatkowe lekarzy seniorów 2014 r. Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Fot. z archiwum autorki

Spotkanie opłatkowe lekarzy seniorów 2014 r.

Znów minął rok. Wreszcie doczekaliśmy się kolejnego spotkania opłatkowego. 5 stycznia 2014 roku o godz. 10.00 wzięliśmy udział w uroczystej mszy św. odprawionej w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu przez ks. Arkadiusza Krzyżaka, który wygłosił piękną homilię. Następnie udaliśmy się do Auli Papieskiego Fakultetu Teologicznego. Tu dzięki organizacyjnemu zaangażowaniu i staraniom Państwa Makuchów, w uroczystej oprawie, odbyła się druga część spotkania opłatkowego.

Dr Makuch powitał zaproszonych gości: ks. Arkadiusza Krzyżaka, dr. Pawła Wróblewskiego, prof. Krzysztofa Wroneckiego, lek. dent. Teresę Bujko, dr Bożenę Kaniak, dr Urszulę Kanaffę-Kilijańską oraz wszystkich seniorów. Ks. Krzyżak w serdecznych słowach przywitał obecnych, pobłogosławił opłatek i rozpoczął kolędę. Dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie zdrowia i śpiewając kolędy. Urozmaiceniem był występ zespołu gruzińskiego oraz muzyka z płyty z pastorałką w wykonaniu Jana Pawła II.

Przy wigilijnych potrawach, przy gwarze rozmów, wspomnieniach miło mijał czas. Rozstawaliśmy się w świątecznych nastrojach, zrelaksowani, z ciepłem w sercu, znów połączeni wspólnotą.

Izabella Koperska-Czajkowska

 

Zaloguj się aby komentować.