logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Sprawozdania z działalności organów i Komisji DRL za 2012 rok: Komisja Finansowa Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Komisja Finansowa

W 2012 roku Komisja Finansowa, podobnie jak w latach ubiegłych, pracowała w składzie: dr Piotr Knast – przewodniczący, dr Krystyna Gniatkowska-Gładysz, dr Marek Skoczylas i dr Andrzej Stawarski – członkowie.

dr n. med. Piotr Knast przewodniczący Komisji Finansowej DRLZgodnie z założeniami statutowymi Komisja Finansowa uczestniczyła w tym czasie we wszystkich działaniach związanych z planami finansowymi oraz inwestycjami prowadzonymi przez Dolnośląską Izbę Lekarską.

W minionym okresie sprawozdawczym Komisja spotkała się 10 razy, w tym 6 razy na wspólnych posiedzeniach z powołanym przez Dolnośląską Radę Lekarską Zespołem do spraw remontu i rozbudowy siedziby przy ul. Kazimierza Wielkiego 45. Inwestycja ta całkowicie zdominowała działalność Komisji Finansowej w 2012 roku. Od początku budowy aktywnie uczestniczymy w podejmowaniu wszystkich decyzji inwestorskich. Ponieważ postęp prac budowlanych wielokrotnie opisywany był na łamach „Medium” (również w numerze lutowym) myślę, że nie ma potrzeby tego powtarzać. Kolegów, którzy jeszcze nie przeczytali korporacyjnej gazety zachęcam do lektury. Obecnie powoli zbliżamy się do końca inwestycji i mimo licznych perypetii, które są nie do uniknięcia w przypadku tak dużej i trudnej budowy, liczymy na to, że już wiosną nowy budynek zacznie służyć lekarskiej społeczności Dolnego Śląska.

Innymi zagadnieniami którymi zajmowała się Komisja były bieżące sprawy dotyczące finansów naszej Izby, m.in.:

  • opiniowanie niezbędnych zakupów, głównie sprzętu komputerowego (wynikających ze zużycia),
  • przeprowadzenie koniecznych przeglądów i remontów w budynku przy ulicy Matejki 6 (remont schodów, odnowienie poręczy tarasu),
  • wybór nowego operatora sieci telefonów komórkowych wykorzystywanych w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej,
  • ocena realizacji budżetu Dolnośląskiej Izby Lekarskiej w 2012 roku oraz opiniowanie i współpraca w tworzeniu preliminarza budżetowego na 2013 rok.

Dziękuję członkom Komisji Finansowej za współpracę na rzecz dolnośląskiego samorządu lekarskiego.

Piotr Knast

 

Zaloguj się aby komentować.