logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Sprawozdania z działalności organów i Komisji DRL za 2012 rok: Komisja Specjalna Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Komisja Specjalna
powołana dla oceny zdolności lekarza do wykonywania zawodu w 2012 roku

Komisja Specjalna Dolnośląskiej Rady Lekarskiej we Wrocławiu działa w oparciu o rozporządzenie ministra zdrowia z 3.11.2011 r. w sprawie trybu powoływania i sposobu działania komisji orzekającej w przedmiocie niezdolności lekarza do wykonywania zawodu albo ograniczenia w wykonywaniu ściśle określonych czynności medycznych oraz trybu orzekania o niezdolności do wykonywania zawodu lekarza albo ograniczenia w wykonywaniu ściśle określonych czynności medycznych i jest powołana dla oceny zdolności do wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty.

lek. med. Jacek Chodorski przewodniczący Komisji Specjalnej DRLPrzewodniczącym Komisji Specjalnej jest lek. Jacek Chodorski powołany uchwałą Dolnośląskiej Rady Lekarskiej nr 273/2012 z 15.03.2012 r. Członkami Komisji wybierani są lekarze w zależności od rozpatrywanej sprawy. Komisja zbiera dokumentację, przeprowadza wywiady środowiskowe, bada lekarza skierowanego do Komisji oraz wypracowuje orzeczenie będące podstawą uchwał Dolnośląskiej Rady Lekarskiej dotyczących możliwości wykonywania zawodu.

W roku 2012 członkami Komisji byli następujący lekarze: lek. Józefa Janowska, lek. Anna Krupa, dr n. med. Stefan Malcewicz, dr n. med. Lech Żynda. W okresie od 01.01.2012 r. do 31.12.2012 r. Komisja rozpatrywała sprawę 2 lekarzy i 1 lekarza dentysty. Komisja Specjalna złożyła do Dolnośląskiej Rady Lekarskiej 2 wnioski:

  • zawieszenie prawa wykonywania zawodu lekarza,
  • umorzenie postępowania.

Jacek Chodorski

 

Zaloguj się aby komentować.