logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 
Sprawozdania z działalności organów i Komisji DRL za 2012 rok: Koło Lekarzy Prywatnie Praktykujących Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Koło Lekarzy Prywatnie Praktykujących

Koło LPP powstało w 1994 roku w wyniku przekształcenia, działającego od I kadencji DIL, Zespołu ds. praktyk prywatnych. Przewodniczącą Koła została lek. dent. Teresa Bujko, która kieruje nim do chwili obecnej. Początkowo członkowie Koła zbierali się co miesiąc, ponieważ tak wiele problemów środowiska wymagało wyjaśnienia. Obecnie posiedzenia odbywają się co 2 lub 3 miesiące i zawsze połączone są ze szkoleniami dotyczącymi aktualnych przepisów lub zawodowych problemów funkcjonowania gabinetów lekarskich i lekarsko-dentystycznych.

 

 

lek. dent. Teresa Bujko przewodnicząca Koła Lekarzy Prywatnie Praktykujących DIL

Początkowo istniała Komisja ds. Prywatnych Praktyk, która zorganizowała m.in. IV Forum dla Lekarzy Prywatnie Praktykujących (22.11.2003 r.). Ze względu na ograniczone środki finansowe spotkanie to odbyło się w sali konferencyjnej DIL przy ul. Matejki 6. W naszym Forum uczestniczyli przedstawiciele Naczelnej Izby oraz Koleżanki i Koledzy z całej Polski. Jako że poczęstunku w Izbie nie było, zaprosiłam uczestników do Dworu Wazów, gdzie zjedliśmy skromną kolację. Piszę o takich szczegółach, bo obecnie, mimo kryzysu, bar p. Bożeny i p. Andrzeja zapewnia poczęstunek w trakcie większości spotkań. Bardzo szybko zorientowaliśmy się, że szkolenia z udziałem przedstawicieli sanepidu są kluczowe dla lekarzy prywatnie praktykujących. Z tego powodu przynajmniej raz w roku spotykamy się z dyrektorem wrocławskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i jej pracownikami. Równie istotne – z punktu widzenia lekarzy prywatnie praktykujących – są problemy podatkowe. Szkolenia prowadzone w tym zakresie przez nieocenioną mgr Barbarę Mieczkowską pozwalają nie zagubić się w gąszczu przepisów dotyczących naszych gabinetów.

 

Staramy się wsłuchiwać w potrzeby Koleżanek i Kolegów. W sobotę, 16 lutego, dyskutować będziemy o aktualnych problemach związanych z wystawianiem nowych recept. Skończyły się już szkolenia z zakresu I pomocy medycznej. Dzięki naszemu prezesowi dr. n. med. Igorowi Chęcińskiemu i dr. Jackowi Smerece, którzy obiecali dalszą współpracę, szkolenia będą kontynuowane.

Przypominam, że minął termin zgłaszania dokumentów o odpadach, informacji o wprowadzaniu gazów lub pyłów do środowiska. Zapraszam także na najbliższe zebranie Koła Lekarzy Prywatnie Praktykujących. Planujemy kolejne wyjazdy integracyjne: Węgry, Czechy. Szczegóły podamy w zaproszeniach. Od roku członkowie Koła uczą się języka angielskiego. Aktualnie najważniejszą sprawą pozostają wybory. Nie lekceważmy tego obowiązku, gdyż Izba i jakość jej działania zależy od naszych przedstawicieli. Naszymi kandydatami na Okręgowy i Krajowy Zjazd są lekarze dentyści: Brygida Bogacz, Teresa Bujko, Alicja Dziewiątkowska, Marianna Kozina, Maria Ocharska, Marek Stehlik, Anna Sobolewska i lek. med. Katarzyna Bojarowska

Teresa Bujko

 

Zaloguj się aby komentować.