logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Wybory korespondencyjne 2013: Kogo typujesz na... delegata? Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Kogo typujesz na...
delegata?

Przed nami dni pełne przemyśleń. Musimy się zastanowić, kogo wytypować jako kandydata na delegata na zjazd naszej dolnośląskiej Izby? Ponadto odpowiedzieć sobie na pytanie – kto, spośród osób ujętych na liście mojego rejonu wyborczego, będzie godnym reprezentantem środowiska?

Do marcowego wydania „Medium” dołączony został formularz (do pobrania także ze strony internetowej DIL: www.dilnet.wroc.pl/ zakładka WYBORY), za pośrednictwem którego zgłosić można kandydaturę koleżanki lub kolegi, jak i własną. Ww. formularz należy skrupulatnie wypełnić, uzupełnić o zgodę osoby kandydującej oraz przesłać na adres DIL (Okręgowa Komisja Wyborcza DIL, al. Matejki 6, 50-333 Wrocław). Druk należy zaopatrzyć oczywiście w podpis i pieczątkę lekarską. Kandydat na delegata na zjazd oprócz tego, że wyrazi pisemnie zgodę na kandydowanie, musi podpisać oświadczenie, iż nie był karany i nie istnieją inne okoliczności, w myśl obowiązującego Kodeksu etyki lekarskiej czy innych przepisów, stanowiące przeszkodę w pełnieniu mandatu. Winien także wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez OKW. Przede wszystkim jednak kandydat musi się cieszyć naszym zaufaniem. Musimy być przekonani, że przyjazd na Okręgowy Zjazd Lekarzy Delegatów DIL nie będzie stanowić dla niego problemu i chętnie stanie się reprezentantem tych, którzy go wybrali (przekaże postulaty na forum zjazdu, a potem podzieli z koleżankami i kolegami w dyżurce szpitalnej czy przychodni zjazdowymi ustaleniami).

Na zgłaszanie kandydatur na delegatów zjazdowych mamy zatem czas do 1 kwietnia. Do 15 kwietnia OKW podejmie uchwałę o zamknięciu listy kandydatów w danym rejonie wyborczym! 6 kwietnia będziemy już wiedzieć, na kogo w naszym rejonie wyborczym możemy głosować. Wtedy też ruszy kampania wyborcza. Jak ona będzie mogła wyglądać, napiszę w kwietniowym wydaniu
„Medium”.

dr n. med. Andrzej Wojnar
przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej

 

Komentarze 

 
# Jarek Trojnar 2013-02-27 18:30
Izba Lekarska do tej pory w niczym nam nie pomoga. Szczególny blamaż to reakcja a raczej jej brak pod koniec 2002 w związku z usiowaniem wprowadzenia do POZ caodobóweczki.
Zgłoś administratorowi
 

Zaloguj się aby komentować.