logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Nasi stomatolodzy - Jest program naukowy Kongresu FDI Poznań 2016 Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Jest program naukowy Kongresu FDI Poznań 2016

Lista potwierdzonych wykładowców wraz z tematami, które zaprezentują dostępna jest na stronie internetowej kongresu: www.fdi2016poznan.org. Ułożona jest alfabetycznie – od adhesive dentistry po TMD/TMJ. Przy każdym z nazwisk prelegentów znajduje się opis jego zainteresowań naukowych oraz abstrakt wykładu. Rejestrując się na Kongres (cały lub jeden dzień) uczestnik nie zapisuje się na konkretny wykład, do ostatniej chwili ma swobodny wybór, którego będzie słuchaczem. Wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski.

Prof. Marzena Dominiak,
przewodnicząca Komitetu Naukowego

– Program jest wybitnie międzynarodowy, pozwala spojrzeć na stomatologię z perspektywy wybitnych specjalistów ze wszystkich kontynentów świata. Jestem przekonana, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających – zapewnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Komitetu Naukowego Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który 7 września 2016 r. rozpocznie się w Poznaniu. Kongresowi towarzyszy Światowa Wystawa Stomatologiczna oraz wiele wydarzeń kulturalnych.

 

Sześć równoległych sesji tematycznych, prezentacje ustne i plakatowe, spotkania z ekspertami, sympozja firm oraz warsztaty i kursy praktyczne, czyli tzw. hands-on – te wszystkie wydarzenia składają się na oficjalny program naukowy najważniejszego wydarzenia w historii polskiej stomatologii. Uczestnicy Kongresu FDI w Poznaniu będą mogli skorzystać z bogatej oferty naukowej, przygotowanej wspólnie przez polski Komitet Naukowy i Światową Federacje Dentystyczną FDI.

 

– Trudno wymienić wszystkich wykładowców oraz prezentacje warte uwagi, dlatego polecam uważną analizę programu, wraz z sylwetkami zaproszonych ekspertów oraz abstraktami wykładów i kursów, które zamieściliśmy na oficjalnej stronie internetowej Kongresu:
www.fdi2016poznan.org – wyjaśnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu.

W programie miejsce znalazły m.in. takie tematy jak: kontrola infekcji, reakcja tkanek na uraz, antybiotykoterapia w leczeniu chorób przyzębia, optymalizacja adhezji i doboru materiałów w CAD/CAM. Dla przykładu: prof. Aldo Brungnera z Brazylii zaprezentuje badania dotyczące fototerapii laserowej w stomatologii, prof. Jean-Christophe Fricain z Francji opowie, w jaki sposób nie przeoczyć złośliwego nowotworu błony śluzowej jamy ustnej, Brytyjczyk prof. Stephen Williams omówi stosowanie biomechaniki i kontroli tarcia w połączeniu z wykorzystaniem zamków typu twin, dr Julian Conejo z Kostaryki przedstawi protokół postępowania u pacjentów ze starciem zębów. W programie wkrótce pojawią się również wykłady dla higienistek i asystentek stomatologicznych oraz sesja dla techników dentystycznych.

Wykłady będą odbywały się równolegle w 6 salach. Uczestnicy mogą rejestrować się (do 31 maja można zrobić to taniej!) na określony dzień/dni lub na cały Kongres (4 dni) i mają swobodny wybór spośród kilkudziesięciu wykładów, również w ramach tzw. Dnia Niemieckiego oraz Dnia Ukraińskiego. Wszystkie wykłady będą tłumaczone symultanicznie na język polski, a uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne. Dodatkowe opłaty obowiązują uczestników spotkań z cyklu Meet-the-Expert (udział wezmą m.in.: prof. Maurizio Tonetti, prof. Lorenzo Breschi, prof. Korkud Demirel), czyli 20-minutowych prezentacji zaproszonych specjalistów, zakończonych dyskusją oraz warsztatów i kursów praktycznych (m.in.: dr James Cannon, dr Maciej Żarow, dr Andrzej Bożyk, prof. Tomasz Gedrange). Część miejsc została już sprzedana. Zupełnie za darmo można przysłuchiwać się sesjom ustnym i plakatowym (tzw. free communications).

PRZEWODNIK KONGRESOWY

Opłaty

Za udział w Kongresie, w ramach tzw. rejestracji Early Bird, lekarze dentyści zapłacą 1480 zł, higienistki, asystentki i technicy oraz studenci – 300 zł, a pozostali pracownicy gabinetów i klinik – 200 zł (wszystkie ceny brutto). W ramach opłaty rejestracyjnej uczestnicy otrzymują: identyfikator, program, wejście na sesje naukowe Kongresu (4 dni), możliwość udziału w ceremonii otwarcia oraz potwierdzenie uczestnictwa w Kongresie. Wyższy taryfikator obowiązuje od 1 czerwca do 31 lipca. Najwyższe ceny (1980 zł dla stomatologów) będą obowiązywać tych, którzy zarejestrują się w dniu rozpoczęcia Kongresu. Możliwa jest również jednodniowa rejestracja (500-700 zł).

Światowa Wystawa Stomatologiczna

W ramach Kongresu FDI odbywać się będzie Światowa Wystawa Stomatologiczna (World Dental Exibition), w której udział weźmie ponad 200 firm z całego świata. Odwiedzający Wystawę w Poznaniu będą mogli testować i kupić najnowocześniejszy sprzęt i materiały z całego świata, mając możliwość porównania technologii z różnych kontynentów. Stoiska firm będą usytuowane w pawilonach 7, 7A, 8 i 8A. Tzw. Polish Pavilion, w którym skupione będą krajowe firmy-producenci, znajdzie się w 8A, w sąsiedztwie wystawców z USA i Włoch. W pawilonie 8 największą powierzchnię wykupiły firmy z Wielkiej Brytanii i Korei Południowej, w 7 będzie sporo wystawców z Indii i Chin. W 7A zaprezentują się natomiast największe koncerny. Wstęp jest bezpłatny.

Punkty edukacyjne

Każdy uczestnik Kongresu otrzyma certyfikat z przyznanymi punktami edukacyjnymi. Poza tym FDI jest dostawcą usług afiliowanym przez ADA CERP. Program Kongresu został opracowany i jest realizowany zgodnie ze standardami ADA Continuing Education Recognition Program (ADA CERP) w ramach wspólnych działań FDI oraz PTS. Za udział w głównych sesjach naukowych oraz spotkaniach z ekspertami przysługuje punkt za godzinę wykładu (maksymalna liczba to 7 punktów dziennie). Aby uzyskać punkt/punkty edukacyjne niezbędne jest uczestnictwo w całej sesji (liczba punktów zależy od godzin spędzonych na wykładach). Certyfikaty będą dostępne do pobrania online po zakończeniu Kongresu.

Logistyka

Wystawa odbędzie się w pawilonach: 7, 7A, 8, 8A, wykłady w pawilonie 15, warsztaty – w pawilonie 14, natomiast sympozja satelitarne w pawilonie 7 oraz 15. W pawilonie 5A zostanie zorganizowany tzw. Food Court, do którego przejdziemy z pawilonu 8. W menu znajdą się dania kuchni polskiej, międzynarodowej, wegetariańskiej, wegańskiej, będą też bary sałatkowe. Jedzenie i napoje będzie można również kupić w pasażu pomiędzy pawilonami 8 i 8A. Stoiska informacyjne Kongresu będą zlokalizowane na lotnisku Ławica w Poznaniu i w większych hotelach. Dla wygody uczestników zorganizowane będą tzw. shuttle bus, które odbiorą gości z wyznaczonych miejsc Poznania i dowiozą na teren MTP (po południu w stronę odwrotną). Transport będzie bezpłatny dla posiadaczy identyfikatorów Kongresu, dotyczy to także wystawców.

Program towarzyski

Podczas ceremonii otwarcia (7 września, godz. 17.30, wszyscy są zaproszeni) wystąpi Grupa MoCarta. Prestiżowa Gala Dinner (8 września, godz. 19.30) odbędzie się w przepięknej auli Collegium Minus w Poznaniu. Wzbogaci ja recital fortepianowy Jacka Kortusa, laureata XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 9 września organizatorzy zapraszają na Polish Night do podpoznańskiego country parku „Pod Gajem”. Będzie to wieczór polskich tradycji oraz kultury. Specjalny autobus zabierze chętnych spod hal MTP na Polish Night o 17.30.

Dla miłośników twórczości Fryderyka Chopina alternatywą będzie koncert Kate Liu, laureatki trzeciej nagrody Konkursu Chopinowskiego w 2015 r. (9 września, Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, godz.19.00). Podczas wieczoru orkiestra Filharmonii Poznańskiej przedstawi operę „Zabobon, czyli Krakowiacy i górale” Karola Kurpińskiego. Zapraszamy także na koncert skrzypcowy Amelii Maszońskiej.

Specjalnie na czas trwania Kongresu przygotowano repertuar Polskiego Teatru Tańca („Czterdzieści” <spektakl w języku angielskim>, chor. Jo Strømgren, 7 września 2016 godz. 20.00; LAMENT. In Memory of Tadeusz Różewicz/„LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza” <spektakl z napisami w jęz. angielskim> chor. Ewa Wycichowska, 8 września 2016, godz. 20.00; B@ttle between Carnival and Lent/Walk@ karnawału z postem, chor. Ewa Wycichowska, 9 września 2016, godz. 20.00). Na scenę Teatru Nowego powróci Elvis Presley („Elvis”, spektakle 8 i 10 września), aby udowodnić, że nigdy nie jest za późno na comeback. 7 i 9 września Teatr Muzyczny w Poznaniu dla uczestników Kongresu zagra spektakl „Evita”, natomiast 8 września Centrum Kultury Zamek zaprasza na spektakl „GLOSOLALIA” w wykonaniu Teatru Usta Usta Republika. To umltimedialny site-specific przedstawiający w oryginalnej formie historię Zamku Cesarskiego w Poznaniu.

Rezerwacja noclegu

Na Kongres FDI do stolicy Wielkopolski przyjedzie ok. 15 tys. osób z całego świata, z czego ok. 50 proc. będą stanowić obcokrajowcy. Aby ułatwić wybór noclegu, przy tym uniknąć niepotrzebnych nerwów i wydatków, organizatorzy zarezerwowali pewną pulę miejsc w poznańskich hotelach. Rezerwacji (do 5 pokoi) można dokonywać korzystając z platformy WTC Poznań, dostępnej na stronie: www.fdi2016poznan.org
w zakładce: hotele. To rekomendowany sposób rezerwacji noclegu podczas Kongresu.

Wykłady – wybrane

Implantologia: Czy występowanie w przeszłości zapalenia przyzębia jest czynnikiem ryzyka peri-implantitis? (prof. Korkud Demirel), Ząb czy implant: co wolisz? (prof. Liran Levin)

Endodoncja: Nowe postępy w opracowaniu mechanicznym w celu kontroli infekcji wewnątrz kanałów (dr Gilberto Debelian), Leczenie problemów endodontycznych: nowe podejście i nowe technologie (dr Jean-Yves Cochet)

Ortodoncja: Nowy, prosty, lingualny aparat ortodontyczny do protruzji siekaczy (prof. Young-Guk Park), W jaki sposób możemy poprawić wydajność w gabinecie ortodontycznym? (dr Zakaria Bentahar)

Chirurgia jamy ustnej: Redukcja powikłań/dolegliwości po zabiegu augmentacji zatoki: nowe, minimalnie inwazyjne podejście (dr Hadar Better), Technologie cyfrowe w chirurgii stomatologicznej (dr Bernd Stadlinger)

Warsztaty – wybrane

Użycie mikroimplantów jako zakotwiczenie w ortodoncji (prof. Tomasz Gedrange)

Udoskonalenie techniki leczenia ortodontycznego – racjonalne rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem techniki podwójnego slotu dr Cannona (dr James Cannon, prof. Bartłomiej W. Loster, prof. Stephen Williams)

Leczenie wstępne TMJD (dr n. med. Andrzej Bożyk)

Odbudowy kompozytowe w przypadku znacznego starcia zębów (dr n. med. Maciej Żarow)

Preparacja zębów pod licówki i korony pełnoceramiczne (lek. dent. Remigiusz Budziłło)

Procedury chirurgiczne z zastosowaniem laserów diodowych wysokiej mocy (dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak)

Treatment Plan: Essential key to success (Miguel Stanley)

Łukasz Sowa
Rzecznik prasowy/Communications Manager
FDI AWDC Poznań 2016
mobile: +48 507 153 530
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zaloguj się aby komentować.