logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Wydarzyło się - I Mistrzostwa Dolnego Śląska Lekarzy w Squashu Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

I Mistrzostwa Dolnego Śląska Lekarzy w SquashuMecz finałowy w kat. Open, przy piłce Tomasz Piskórz, z tyłu Jakub Madej. Zaciętą rywalizację obserwuje wiceprezes DRL dr n. med. Paweł Wróblewski (na II planie po prawej).(Fot. Piotr Musik)

 

W sobotę 5 kwietnia w klubie „Hastalavista” we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Dolnego Śląska Lekarzy w Squashu. 42 lekarzy z całej Polski walczyło o puchar prezesa Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

 

Mistrzostwa zostały rozegrane w trzech kategoriach: damskiej, +45 oraz Open. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Justyna Adamczyk (Wrocław), która w finale pokonała Beatę Kamińską (Jaworzno). Mecz o trzecie miejsce to pojedynek zawodniczek z Wrocławia i Poznania, ostatecznie wygrała Katarzyna Chodała, pokonując Weronikę Chorążyczewską.

 

W kategorii +45 triumfował Jurand Palka (Rybnik), pokonując w finale Zbigniewa Krawczuka (Wrocław). O trzecie miejsce ambitnie walczył pomysłodawca i organizator mistrzostw – Piotr Musik (Wrocław). Tym razem lepszy okazał się jednak Paweł Piesiak (Wrocław), wygrywając po zaciętym pięciosetowym pojedynku 3:2, i tym samym zdobywając trzecie miejsce.

Zwycięzcy w kat. +45. Od lewej: Zbigniew Krawczuk, Jurand Palka, Paweł Piesiak.

W turnieju Open ciężko było wskazać faworyta. W meczu finałowym zobaczyliśmy pojedynek Tomasza Piskórza (Lublin) z Jakubem Madejem (Wrocław). Przy pełnych trybunach i zaciętym dopingu oglądaliśmy squasha na wysokim poziomie – brawa panowie! Zwycięzcą okazał się Tomasz choć do ostatniej piłki Jakub walczył jak „lew”. W meczu o trzecie miejsce zobaczyliśmy świetny pojedynek Łukasza Myszla (Szczecin) z Przemysławem Stefanikiem (Jasienica). Po niezwykle zaciętym spotkaniu, większą wytrzymałością fizyczną wykazał się Przemek.

Puchary dla zwycięzców ufundowała Dolnośląska Izba Lekarska we Wrocławiu, wśród pierwszych trzech miejsc rozdzielono nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, dodatkowo wśród pozostałych uczestników rozlosowano nagrody pocieszenia i wręczono pamiątkowe koszulki DIL.

Mistrzostwa nie mogły by się odbyć bez zaangażowania Dolnośląskiej Izby Lekarskiej (specjalne podziękowania dla doktorów: Jacka Chodorskiego, Pawła Wróblewskiego i dyrektor Marii Jarosz) oraz sponsorów Towarzystwa Ubezpieczeń Inter Polska, Salonu Medycznego Go-Med i Gabinetu Fizjoterapii RehaBursiewicz.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

Piotr Musik

 

Zaloguj się aby komentować.