logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Wspomnienie pośmiertne -Lek. Krystyna Święcicka-Krzewińska Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Lek. Krystyna Święcicka-Krzewińska

19.05.1925-21.02.2014
specjalista chorób wewnętrznych

 /></p> <hr id=

Krystyna Święcicka-Krzewińska urodziła się w Kielcach. Dyplom lekarza uzyskała 29 kwietnia 1950 r. w Poznaniu. Przez cały okres swej działalności zawodowej pracowała w Cieplicach-Zdroju. Głównym miejscem jej długoletniego zatrudnienia był Oddział Chorób Wewnętrznych, gdzie przeszła wszystkie stopnie swej kariery zawodowej – aż do stanowiska ordynatora OChW. Egzamin specjalizacyjny z zakresu chorób wewnętrznych zdała bez większego trudu. Dniem i nocą służyła chorym, cieszyła się też dużym zaufaniem wieloletniego konsultanta chorób wewnętrznych prof. dr. hab. Aleksandra Kleczeńskiego.

Pracując w terenie, wiele uwagi i sił poświęcała swemu doskonaleniu zawodowemu. Uczestniczyła w licznych kursach dokształcających, które odbywały się w Warszawie, we Wrocławiu i na ziemi jeleniogórskiej.

Na pożółkłych stronach „Polskiego Tygodnika Lekarskiego” czytamy m.in., że była współautorką wystąpień naukowych i brała czynny udział w pracach Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Jeleniej Górze-Cieplicach. Ponadto angażowała się w akcje o charakterze społeczno-naukowym. Przyczyniła się też do integracji, zróżnicowanego w latach powojennych, środowiska lekarskiego.

Krystyna Święcicka-Krzewińska osiągnęła niemal wszystko, co było możliwe w pracy terenowej lekarza. Żyć będzie w pamięci koleżanek i kolegów, a także pacjentów, którzy licznie uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych na starym cmentarzu w Jeleniej Górze-Cieplicach.

Zbigniew Domosławski

 

Zaloguj się aby komentować.