logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Wydarzyło się - Komisja Stomatologiczna pożegnała prof. Jana Wnukiewicza Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Komisja Stomatologiczna pożegnała prof. Jana Wnukiewicza

Mowa przygotowana i wygłoszona przez lek. dent. Halinę Kmitę 15 stycznia 2014 r.
na pierwszym posiedzeniu Komisji Stomatologicznej VII kadencji

Kogoś dzisiaj zabrakło, tu na tym spotkaniu. Tak, to naszego Przyjaciela, Wielkiego Człowieka, wspaniałego nauczyciela akademickiego – Jana Wnukiewicza – zacnego Profesora, człowieka serdecznego, życzliwego i dla wszystkich otwartego.

W Jego szczerym spojrzeniu wszystko można było wyczytać. Nawet gdy nic nie mówił, to też coś znaczyło. W różnych sprawach zawsze miał dużo do powiedzenia i ze spokojem wypowiadał swoje mądre przemyślenia. Marzył o tym, aby koledzy się szanowali i zasad etyki przestrzegali. Podkreślał, że w naszym zawodzie etyka jest najważniejsza, bo tu o dobro ludzi chodzi, którzy nam zaufali i swoje zdrowotne problemy w nasze ręce zdali.

 

O etyce powiedział dużo, pragnął jeszcze więcej i niestety nić życia ziemskiego się przerwała, a nam i następnym pokoleniom do kontynuowania sprawa etyki pozostała. Niech etyka – podobnie jak ziarno rzucone na pole – wyrasta, rozkwita, potem plony daje, a każde pokolenie niech ją skrzętnie pielęgnuje, to z pewnością naszego Profesora uraduje.

 

Odszedł od nas tak niespodziewanie, ale to wszystko co pozostawił jest niewymierne i jest z nami. Niech ta myśl o etyce będzie z pokolenia na pokolenie przekazywana, bo to było pragnienie naszego Profesora Wnukiewicza Jana. Kochani w tej minucie milczenia – pomyślmy o Nim i w myślach powiedzmy Jemu, to co mamy do powiedzenia.

Lek. dent. Halina Kmita członkini Komisji Stomatologicznej DRL (Fot. MŁ)

 

Zaloguj się aby komentować.