logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
Wydarzyło się - Bieg Uniwersytetu Medycznego zrobił wielkie BUM i o tym chcemy mówić! Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Rozgrzewka przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu (Fot. Ireneusz Kasprzak)

Bieg Uniwersytetu Medycznego zrobił wielkie BUM i o tym chcemy mówić!

3 października 2015 r. we Wrocławiu miało miejsce wspaniałe wydarzenie biegowe, na które czekaliśmy od dawna i które zamieniło się w prawdziwe święto zdrowia oraz aktywnego spędzania czasu.

BUMWRO 2015: B – biegam, U – uwielbiam to, M – mogę wszystko we Wrocławiu!

Takie słowa przyszły mi do głowy, kiedy po dotarciu do miasteczka biegowego zobaczyłam twarze organizatorów. Uśmiechnięte, radosne, pełne energii. I ta dobra energia przełożyła się na całe wydarzenie. Nic tutaj nie działo się przypadkowo. Miasteczko biegowe sprawiało wrażenie, jakby stało tutaj od zawsze, a każdy jego element był skrupulatnie przemyślany i odpowiednio zaaranżowany. Na jego urok składały się liczne punkty, w tym m.in.: Strefa Zabawy Małego Kibica (zorganizowana przez partnera BUMWRO 2015 – Trampolinę Zabawy); namiot partnera biegu „Rakoobrony”, gdzie każdy gość wydarzenia, zarówno biegacz, jak i kibice, mógł zbadać podejrzane znamiona pod okiem dermatologa za pomocą dermatoskopu; Food Truck z pizzą w kształcie łódek, prosto z opalonego drewnem pieca zachęcający do wspólnego świętowania i rodzinnego biesiadowania; restauracja „Zupa” z największym wyborem zup, poczynając od polskich klasyków po egzotyczne smaki, dodatkowo podgrzewająca atmosferę biegu; namiot Kilometry dla Hemofilii, gdzie każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę i pomóc chorym poprzez kręcenie kilometrów; stanowisko Młodej Farmacji – Wrocław, umożliwiające bezpłatny pomiar ciśnienia krwi i sprawdzenia swoich sił w mikroskopowaniu.

BUMWRO 2015 na fanpage’u

Ogromnym atutem BUM był sposób komunikowania się jego organizatorów z uczestnikami i fanami wydarzenia. Na Facebooku utworzona została zakładka promująca wydarzenie a także fanpage biegu, gdzie organizator sukcesywnie umieszczał wszelkie niezbędne informacje. To tutaj zapoznaliśmy się z ideą biegu, poznawaliśmy sylwetki kolejnych ambasadorów biegu, dowiadywaliśmy się o sponsorach, o ateście trasy itd. Najistotniejsze z informacji trafiały do zakładki „wydarzenie”. Dzięki takiej formie komunikacji mogliśmy poczuć się już przed biegiem jak jedna wielka drużyna.

Instrukcja obsługi może być przystępna

Za pośrednictwem portalu społecznościowego organizator poinformował biegaczy o otrzymaniu atestu trasy biegu i jeszcze tego samego dnia na stronach wydarzenia ukazała się jej mapa oraz animacja trasy biegu. Kto miał ochotę, mógł po tych śladach pospacerować, pobiegać, pojeździć na rowerze, spokojnie się z nią zapoznać i zaprzyjaźnić. Ogromnym plusem biegu było bezpłatne udostępnienie parkingu przy miasteczku biegowym oraz przesłanie smsów uczestnikom biegu na dzień przed startem, zawierających informacje o przyznanym numerze startowym oraz godzinach otwarcia biura zawodów, które działało wyśmienicie.

Pakiet startowy był wyjątkowy

Pakiet startowy zaskoczył niejednego biegacza. Zwykle pod stosem kolorowych ulotek znajdujemy drobny gadżet biegowy. W pakiecie startowym BUMWRO 2015 było inaczej. Składał się on bowiem z trzech pełnowymiarowych produktów (żelu i dwóch sprayów) Perskindol Active dla sportowców i ludzi aktywnych. To naprawdę niemała gratka dla każdego biegacza! Pakiet wzbogaciły bezglutenowe chrupki kukurydziane i próbki kosmetyków firmy Tołpa. Dodatkowo Fundacja „Rakoobrona” dołączyła do pakietu startowego broszurę informującą o tym, jak rozpoznawać nowotwory głowy i szyi.

Atmosferę tworzą ludzie

Pasja, jaką włożyli organizatorzy biegu w realizację tego wydarzenia, przełożyła się na atmosferę biegu. W miasteczku biegowym czuliśmy się jak na spotkaniu z przyjaciółmi. Dużo uśmiechu, rozmów, dobrej energii, żartów i wspólnych fotografii. Dyrektor biegu dr hab. n. med. Tomasz Zatoński wraz z żoną dr hab. n. med. Katarzyną Zatońską dołożyli wszelkich starań, aby bieg ten był wyjątkowy.

Rozgrzewkę przed BUMWRO 2015 poprowadził wicemistrz olimpijski z Pekinu 2008, młodzieżowy mistrz świata, wicemistrz Europy i ponad trzydziestokrotny mistrz Polski w wioślarstwie – Paweł Rańda, ambasador BUM.

Komentatorem biegu był najlepszy polski spiker biegowy Roman Toboła (komentator prowadzący największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym także ostatni 33. Wrocław Maraton).

Promotorzy zdrowego stylu życia

Pierwszą edycję biegu na dystansie 10 km ukończyło 599 uczestników . BUM miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia. O tym, że cel ten został osiągnięty, świadczy zarówno liczba zawodników, jak i zaangażowanie kibiców, których nie zabrakło na trasie biegu.

Mimo iż bieg zorganizowany został z myślą o zaangażowaniu środowiska medycznego w promocję zdrowego stylu życia, dbania o własną kondycję oraz profilaktykę, stał się ważnym wydarzeniem biegowym dla pozostałej części biegaczy. Tego dnia pobiegliśmy wspólnie w jednym celu. I każdy z nas na swój sposób stał się promotorem zdrowia! Stał się częścią jednej drużyny!

Będzie kontynuacja – 1.10.2016 r.

Jeśli zabrakło Was w tym roku na starcie biegu, koniecznie zapiszcie ten termin w przyszłorocznym kalendarzu! Zróbmy razem hałas i niech wiadomość o wrocławskim BUM się niesie!

Pomysłodawcami i organizatorami biegu są: dr hab. n. med. Tomasz Zatoński – lekarz laryngolog i pracownik naukowy UM we Wrocławiu, dr hab. n. med. Katarzyna Zatońska – kierownik Katedry Medycyny Społecznej UM we Wrocławiu oraz Danuta Pilarz-Małkiewicz – prezes Fundacji „Wroactiv”, organizator imprez biegowych we Wrocławiu. Na ogromne uznanie zasługuje również cały sztab osób zaangażowanych w organizację biegu, osoby obsługujące biuro zawodów, wolontariusze, pozostali sympatycy biegu, którzy po cichu dołożyli swoją ogromną cegiełkę w realizację tego pięknego wydarzenia sportowego. Nie umknęli oni uwadze biegaczy.

Edyta Indulska-Sałdacz
autorka bloga A-ni-MATORKA Biegania

Z numerem jeden wystartował w biegu prof. Marek Ziętek – rektor UM we Wrocławiu (I po lewej), z numerem dwa stawiła się na starcie ambasadorka BUM prof. Alicja Chybicka.

Puchary i nagrody (sportowe zegarki i pulsometry) ufundowane przez Radę DIL wręczał najszybszym lekarzom i lekarkom dr n. med. Paweł Wróblewski – p.o. prezes DRL.

Dr hab. n. med. Tomasz Zatoński

 

Komentarze 

 
# Asia 2015-11-27 11:58
Dzień dobry
Byłam bardzo miło zaskoczona, że w Medium ukazała się tak obszerna relacja z biegu UM. Premiera bardzo udana, organizacja świetna, frekwencja wysoka- czekam na przyszłoroczną edycję biegu.
Rozczarował mnie jednak fakt, że autorka tekstu zapomniała wspomnieć o uczestnikach i zwycięzcach . Wszak oprócz misji promocji zdrowia, bieg był przede wszystkim sportową rywalizacją.
Mam nadzieję, że ukaże się wzmianka o najszybszych lekarzach. w razie potrzeby służę relacją zdjęciową.
Z pozdrowieniami
Joanna Czarnecka
Zgłoś administratorowi
 

Zaloguj się aby komentować.