logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Nasi stomatolodzy - „Więcej zdrowia – więcej życia”, czyli VIII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Lekarze stomatolodzy Anna Sumisławska oraz Marek Stehlik uczą najmłodszych dbać o higienę jamy ustnej. (Fot. AS i MS)

„Więcej zdrowia – więcej życia”,

czyli VIII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

W dniach 27 i 28 września na Wyspie Słodowej wrocławianie mogli skorzystać z bezpłatnej porady lekarzy specjalistów, dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, a także zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze oraz wziąć udział w zajęciach fitness. Przygotowano dla nich także mnóstwo warsztatów, m.in. z udzielania pierwszej pomocy, a na najmłodszych czekały liczne konkursy. Wszystko to w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia, które już po raz ósmy odbyły się we Wrocławiu, tym razem pod hasłem „Więcej zdrowia – więcej życia”.

 

Komisja Stomatologiczna DRL także wzięła udział w tym wydarzeniu. W tym roku reprezentowali ją lekarze stomatolodzy Anna Sumisławska oraz Marek Stehlik, którzy na specjalnie przygotowanym stoisku udzielali porad dotyczących higieny jamy ustnej i przeprowadzali szkolenia z techniki mycia zębów. Towarzyszące im higienistki z Medycznej Szkoły Policealnej im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu wykazały się dużą cierpliwością i zaangażowaniem. To w dużej mierze zasługa lek. stom. Romany Ostendy-Szargut – wicedyrektor MSP, która aktywnie włącza się w różne akcje profilaktycznie i tego zaangażowania uczy również swoje podopieczne.

 

Lekarze stomatolodzy Anna Sumisławska oraz Marek Stehlik uczą najmłodszych dbać o higienę jamy ustnej. (Fot. AS i MS)

Na stoisku najmłodsi uczyli się pod opieką lekarzy dentystów, jak prawidłowo szczotkować zęby i dbać o nie, natomiast rodzice otrzymywali porady, jak sprawdzić, czy zęby dziecka zostały właściwie umyte. Dzieci biorące udział w badaniu otrzymywały drobne podarunki, które mają im pomóc w codziennej higienie: szczoteczki, pasty, a także naklejki z napisem dzielny pacjent i pieczątkę na rękę.

Rodzicie zadawali lekarzom liczne pytania dotyczące profilaktyki, zdrowego odżywiania się, prawidłowych nawyków higienicznych, a także rodzajów past i szczoteczek, odpowiednich dla nich i dla ich dzieci. Z wielkim zainteresowaniem wrocławian, zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych, spotkało się badanie higieny jamy ustnej, które przeprowadzały higienistki za pomocą fioletowego barwnika.

I tym razem stoisko Komisji cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedziło je wielu młodych pacjentów, a ogrom pytań zadawanych przez ich rodziców pokazał, jak ważna jest profilaktyka stomatologiczna. Atmosfera towarzysząca wydarzeniu, piękna, jesienna aura, moc atrakcji przygotowanych dla wrocławian, a także miła obsługa i zaangażowanie lekarzy wszystkich stoisk zaowocują, mamy nadzieję tym, że mali pacjenci przestaną bać się dentysty, a ich rodzice wykorzystają zdobytą wiedzę, by zadbać o higienę jamy ustnej i leczenie zębów swoich pociech.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia służą upowszechnianiu zdrowego stylu życia. Mają motywować mieszkańców Wrocławia do zachowań prozdrowotnych i pokazywać, że dbanie o siebie może być również przyjemnością. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Inicjatywa i zaangażowanie p. Bożeny Lewickiej – koordynatora programu z ramienia WZiSS przyczyniły się do organizacji kolejnej świetnej imprezy, która mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska przyniosła wiele korzyści.

Anna Sumisławska, Marek Stehlik

 

Po badaniu mali, dzielni pacjenci mogli liczyć na drobne upominki.

 

Zaloguj się aby komentować.