logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 
Nasi stomatolodzy - Piąte Łódzkie Spotkania Stomatologiczne Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Trzydniową konferencję zaszczycili lekarze dentyści z całego kraju. Komisję Stomatologiczną DRL reprezentowały: lek. dent. Alicja Marczyk-Felba, lek. dent. Małgorzata Nakraszewicz i lek. dent. Brygida Bogacz. (Fot. z archiwum Komisji Stomatologicznej ORL w Łodzi)

Piąte Łódzkie Spotkania Stomatologiczne

W dniach 26-28 września 2014 r. przedstawicielki Komisji Stomatologicznej DRL miały przyjemność uczestniczyć w trzydniowej konferencji wykładowej w Słoku obok Bełchatowa, zorganizowanej pod nazwą Piąte Łódzkie Spotkania Stomatologiczne. Wydarzenie miało dawniej charakter lokalny, lecz szybko przekształciło się w ogólnopolską konferencję, w której bierze również udział Wojskowa Izba Lekarska (lekarze dentyści zaprezentowali 5 referatów) oraz przedstawiciele wielu samorządów lekarskich.

Zaproszono liczne grono gości honorowych, m.in.: wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej i jednocześnie przewodniczącą Komisji Stomatologicznej NRL Agnieszkę Ruchałę-Tyszler; prezesa Wojskowej Izby Lekarskiej; głównego inspektora sanitarnego WIL; prorektora ds. nauki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; przewodniczących okręgowych izb lekarskich z całego kraju. Konferencja zgromadziła ponad 400 osób, a organizator – wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi dr n. med. Lesław Jacek Pypeć obchodził 35. rocznicę ukończenia studiów i 10. rocznicę istnienia klubu Dental Riders. Były prezenty oraz piękny, duży tort.

Tematyka wykładów trzech całodniowych sesji poświęcona została wszystkim kierunkom specjalizacyjnym współczesnej stomatologii. Bardzo ciekawy referat inauguracyjny, na temat nowoczesnych technik we współczesnej stomatologii, wygłosił prof. dr hab. inż. Jan Felba. Następnie prof. UM w Łodzi Lucjusz Jakubowski mówił o interdyscyplinarnej specjalności lekarskiej, jaką jest genetyka kliniczna i związane z tym problemy stomatologiczne, diagnostyka, biologia molekularna, medycyna personalizowana. Nie zabrakło także bardzo refleksyjnego wykładu prof. Arkadiusza Jeziorskiego na temat Kodeksu etyki lekarskiej. Na konferencję zaproszeni zostali wykładowcy z całej Polski. W swoich wystąpieniach poruszali tematy dotyczące: stomatologii zachowawczej, rekonstrukcji zwarcia jako istotnego elementu w rehabilitacji układu stomatognatycznego, zaburzeń rozwoju zębów, terapii minimalnie inwazyjnej w stomatologii odtwórczej, ogólnych zasad szlifowania zębów pod korony protetyczne, niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia laserem i ozonem, zastosowania strippingu w ortodoncji, szerokiej gamy możliwości w zakresie estetyki w uzupełnieniach z pełnej ceramiki, prac protetycznych przykręcanych i cementowanych oraz estetyki i mikrochirurgii w periodontologii i implantologii oraz skutecznej komunikacji z pacjentem opartej na technice wywiadu motywującego. Nasz wrocławski kolega lek. dent. Leszek Lasocki zaprezentował wspaniały wykład pt. „Komplikacje i powikłania w implantologii” i długo rozmawiał z lekarzami po wykładzie nie bacząc na to, że zbliża się uroczysta kolacja.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w hotelu „Wodnik”, położonym pośród lasu nad brzegiem zalewu Słok. Oprócz sesji wykładowych w programie przewidziano, pierwszego wieczoru – uroczystą kolację, dancing oraz widowisko tańczących z ogniami. Drugiego wieczoru kolację przy grillu i muzyce, jakże integrującej środowisko stomatologiczne. Do dyspozycji uczestników był basen, sauna i hotelowe SPA. Istniała możliwość zakupu artykułów i urządzeń stomatologicznych na wielu stoiskach towarzyszących konferencji. Atmosfera była bardzo sympatyczna, wykłady merytoryczne a aura wyraźnie dopisała – przez trzy dni świeciło piękne słońce. Mogliśmy również pochwalić się swoimi osiągnięciami w pracy samorządowej, a także wymienić doświadczenia w tym zakresie z innymi działaczami samorządowymi. Wszyscy w dobrych nastrojach wracali do domów, z bagażem nowych informacji i chęcią wzięcia udziału w Szóstych Łódzkich Spotkaniach Stomatologicznych w 2015 roku.

Brygida Bogacz

 

Zaloguj się aby komentować.