logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
Wydarzyło się - SEMINARIUM NAUKOWE W ZAMKU KSIĄŻ Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Tak jak w roku ubiegłym spotkanie odbyło się w Sali Krzywej Zamku Książ. (Fot. z archiwum Wiesławy Niemiec-Gmerek)

SEMINARIUM NAUKOWE W ZAMKU KSIĄŻ

W dniach 10-11 października 2014 r. już po raz dziewiąty wałbrzyski oddział ZUS i Dolnośląska Izba Lekarska byli organizatorami seminarium naukowego z cyklu „Rola konsultanta ZUS w procesie orzekania o niezdolności do pracy”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi wybitni specjaliści z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej we Wrocławiu, Kliniki Ortopedii i Traumatologii we Wrocławiu, Centrum Onkologii z Gliwic oraz przedstawiciele: Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Departamentu Orzecznictwa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, placówek medycznych, a także główni lekarze orzecznicy, przewodniczący komisji lekarskich, lekarze orzecznicy, lekarze konsultanci oraz lekarze – członkowie komisji lekarskich z terenu całej Polski.

 

Spotkanie uroczyście otworzył dyrektor oddziału – Jerzy Gajos wraz z głównym lekarzem orzecznikiem – Wiesławą Niemiec-Gmerek. W imieniu prezydenta Wałbrzycha organizatorów przywitał Krzysztof Urbański – prezes Zamku Książ, wyrażając nadzieję, że jubileuszowe – dziesiąte seminarium przypadające w 2015 roku, także uda się zorganizować w tym urokliwym miejscu.

 

Dolnośląską Izbę Lekarską reprezentowała dr Iwona Świętkowska, która w imieniu prezesa DRL dr. Jacka Chodorskiego przywitała zebranych gości.

Spotkanie z pewnością było pretekstem do wymiany poglądów, doświadczeń, a niejednokrotnie żywych dyskusji dotyczących procesu orzekania w naszym kraju.

Ogromne zainteresowanie wzbudził wykład dr Hanny Grzbieli „Wczuj się, wsłuchaj, pozwól się przenikać…”. Traktował o muzyce i jej wpływie na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. A to wszystko okraszone było niesamowitym podkładem muzycznym z „Upiora w Operze”.

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie, już zaczynamy przygotowania do tym razem wyjątkowego, bo jubileuszowego spotkania.

Wiesława Niemiec-Gmerek

 

Zaloguj się aby komentować.