logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
Spotkania absolwentów AM we Wrocławiu - Rocznik 1982 Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Tacy sami jak przed laty a jednak nieco inni

26 maja 2012 r. odbył się we Wrocławiu Zjazd Absolwentów Akademii Medycznej, Rocznik 1982. Nasze kolejne spotkanie, po 30-latach od uzyskania dyplomu, zaplanowaliśmy na sobotę. Z lękiem śledziliśmy prognozy pogody. Ale ta okazała się łaskawa i mogliśmy cieszyć się swoim towarzystwem w pięknym słońcu.

 

Poranne spotkanie odbyło się w Katedrze i Zakładzie Farmakologii, gdzie gospodarzem był nasz kolega prof. dr hab. Adam Szeląg. Przy powitaniach pomocne okazały się identyfikatory z naszymi imionami i starymi zdjęciami z ukończenia AM. Radosnym powitaniom nie było końca, zwłaszcza że przygotowaliśmy album ze zdjęciami z życia studenckiego sprzed ponad 30 lat, któremu towarzyszyła płyta z prezentacją ponad 500. zdjęć przysyłanych z Polski, Norwegii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Szwecji. Z przyjemnością patrzyliśmy na siebie młodszych i wesołych na ćwiczeniach, złazach, rajdach imprezach, uroczystościach czy w ćwiczeniach wojskowych. Poranne spotkanie umilił nam kolega prof. Adam Szeląg „brawurowym” wykładem. Siedząc w starych ławkach sali wykładowej przez chwilę mieliśmy wrażenie, że czas stanął w miejscu. Wspólne, pamiątkowe zdjęcie, które wykonane zostało na schodach starej Akademii Medycznej pokazuje, że „jesteśmy tacy sami jak przed laty, a jednak trochę inni…”. Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień.

 

Na spotkanie przyjechało 150 osób z wielu krajów i kontynentów. Siedmioro z nas już na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Wieczorne spotkanie w restauracji „Pergola” przy Hali Stulecia okazało się jeszcze weselsze. Można było „nagadać się” do woli, potańczyć, obejrzeć pokaz fontanny i umówić się na kolejny zjazd za 5 lat. Zatem do zobaczenia w 2017 r.! Do tego czasu życzmy sobie tylko zdrowia!

Jolanta Zaleska
Krystyna Lechka-Florjańska

PS: W imieniu własnym oraz absolwentów Wydziału Lekarskiego, Rocznik 1982, dziękujemy p. Patrycji Malec za trud włożony w organizację zjazdu. Nadal poszerzamy nasze archiwum i zbieramy stare zdjęcia. Jeśli uda się Wam je odnaleźć, przesyłajcie na dres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zjazd Absolwentów AM we Wrocławiu, Rocznik 1982 (Zdjęcie Maciej Szwed)

 

Zaloguj się aby komentować.