logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
Nasi stomatolodzy - WROCŁAWSKIE DNI PROMOCJI ZDROWIA Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

WROCŁAWSKIE DNI PROMOCJI ZDROWIA
29 września 2012 r.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia odbyły się 29 września 2012 r., jak co roku, w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu. I tym razem Komisja Stomatologiczna DRL, reprezentowana przez: lek. dent. Małgorzatę Nakraszewicz i lek. dent. Marka Stehlika, włączyła się w stomatologiczne działania profilaktyczne na rzecz mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Mogliśmy liczyć na fachową pomoc higienistek z Medycznej Szkoły Policealnej im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu.

Nasze stanowisko stomatologiczne prezentowało się barwnie i zachęcająco, a sympatyczna atmosfera oraz profesjonalne podejście higienistek sprawiły, że przeżyliśmy prawdziwe „oblężenie” małych pacjentów i ich rodziców. Ocena stanu higieny jamy ustnej za pomocą fioletowego barwnika powodowała wiele radości, wywoływała uśmiech na buziach najmłodszych. Także rodzice chętnie korzystali z tego badania.

Udzieliliśmy wiele porad na temat prawidłowego sposobu szczotkowania zębów. Dawaliśmy wskazówki, jak ocenić, czy właściwie zostały umyte. Mówiliśmy o konieczności leczenia zębów mlecznych, bo jak się okazało, świadomość w tym zakresie nie była pełna. Lekarze poruszali również problem prawidłowego odżywiania u dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem nadmiaru słodyczy.

Po badaniu mali, dzielni pacjenci mogli liczyć na drobne upominki. Wręczała je dr Małgorzata Nakraszewicz. (Zdjęcie z archiwum autora)Młodzi pacjenci po ocenie stanu higieny jamy ustnej i nauce prawidłowego sposobu szczotkowania zębów otrzymali drobne prezenty – naklejki z napisem „Dzielny pacjent”, pasty i szczoteczki do zębów ufundowane przez firmę Colgate – głównego sponsora całego przedsięwzięcia. Naturalnie te drobne prezenty wywołały wśród najmłodszych wielką radość, a co za tym idzie pogłębiły chęć do większej dbałości o higienę jamy ustnej. Pod bacznym okiem dyrektor Ramony Ostendy-Szargat higienistki stomatologiczne wykonały świetną robotę. Wykazały się dużym zaangażowaniem i cierpliwością, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni. Inicjatywa i zaangażowanie Urzędu Miasta Wrocławia, p. Anny Szarycz – dyrektor Wydziału Zdrowia, jak również pań z Zespołu Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych UM doprowadziły do organizacji świetnej imprezy, która mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska przyniosła wiele korzyści.

Oby mali pacjenci, po spotkaniu z naszym zespołem, przestali się bać gabinetu stomatologicznego, a ich rodzice wykorzystali zdobytą wiedzę, by zadbać o higienę jamy ustnej i leczenie zębów swoich pociech. Jestem przekonany, że tego typu akcje cieszą się dużym powodzeniem i skutkują pięknym uśmiechem najmłodszych.

Marek Stehlik

 

Zaloguj się aby komentować.