logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Wydarzyło się - Dr Wojciech Sulka – ponownie wybrany na przewodniczącego Dolnośląskiego Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Dr Wojciech Sulka
– ponownie wybrany na przewodniczącego Dolnośląskiego Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

Obradujący 22 września 2012 roku we Wrocławiu Zjazd Delegatów Dolnośląskiego Regionu OZZL wybrał ponownie przygniatającą większością głosów dr. n. med. Wojciecha Sulkę na przewodniczącego Regionu.

W imieniu Dolnośląskiej Rady Lekarskiej gratulacje przekazał mu, zaproszony na Zjazd, prezes dr n med. Igor Chęciński. Obecny na obradach był także dr Krzysztof Bukiel – przewodniczący OZZL. W swoim wystąpieniu zaakcentował on konieczność mobilizacji szeregów związkowców w obronie interesów lekarzy, podkreślał przy tym osiągnięcia ostatnich lat, w których warunki pracy i płacy lekarzy uległy widocznej poprawie.

 

Jednocześnie zwracał uwagę na pojawiające się zagrożenia utraty wywalczonych osiągnięć spowodowanych kryzysem, jak i polityką zdrowotną rządu. Przewodniczący Bukiel zapowiedział, że na październikowym XII Krajowym Zjeździe Delegatów OZZL podjęta zostanie decyzja o przygotowaniu na rok 2014 akcji „Dziękujemy, odchodzimy” polegającej na masowych zwolnieniach lekarzy z pracy. Zjazd przyjął sprawozdania dr Sulki, skarbnika i Komisji Rewizyjnej.

Miłym akcentem była uchwała Zjazdu dotycząca przekazania pieniędzy na zakup cegiełki na budowę Nowego Domu Lekarza przy ulicy Kazimierza Wielkiego 45. Serdecznie za ten gest dziękujemy!

ICh

Na zdjęciu dr Krzysztof Bukiel – przewodniczący OZZL oraz dr n. med. Wojciech Sulka, który 22 września podczas Zjazdu Delegatów Dolnośląskiego Regionu OZZL ponownie został jego przewodniczącym. Dr Sulka cieszy się w środowisku dużym zaufaniem, o czym świadczy liczba oddanych na Niego głosów. (Zdjęcie z archiwum autora)

 

Zaloguj się aby komentować.