logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Lipiec-Sierpień 2012
Mistrzowie wrocławskiej medycyny – szkice do portretów Drukuj

WIKTOR ANTONI JANKOWSKI

1905-1988. Doktor wszech nauk lekarskich, profesor, specjalista otolaryngolog
Doktor honoris causa Akademii Medycznej we Wrocławiu (1984)
Współtwórca wrocławskiej szkoły otolaryngologii

 
Pomruk salonów Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

W czerwcu niemal wszędzie królowały rozgrywki Euro. Tym większa zasługa prof. Ewy Michnik, której dwa przedstawienia „Balu maskowego” na Stadionie Olimpijskim skupiły kilkanaście tysięcy osób i na pewno przyciągnęły wielu widzów na co dzień nieoglądających spektakli operowych. Libretto oparte jest na autentycznych wydarzeniach.

 
Zapiski emeryta Drukuj

Casus Trybunału

W niektórych krajach na świecie funkcjonują ubezpieczenia zdrowotne. Ludzie wykupują polisy ubezpieczeniowe określonego typu i otrzymują określony pakiet „usług medycznych”.

 
Pasje lekarzy Drukuj

Działalność polskiego stomatologa w Kambodży

Lek. dent. Agnieszka Clouet w roku 1999 ukończyła Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na Wydziale Lekarsko-Stomatologicznym. Swoje pierwsze kroki zawodowe podjęła właśnie we Wrocławiu, po kilku jednak latach wyjechała z Polski i podjęła pracę w Dublinie w Irlandii. W roku 2008 opuściła wraz z rodziną Stary Kontynent i udała się do Hong Kongu.

 
Działalność studenckich kół naukowych Drukuj

Działalność studenckich kół naukowych

Studenckie Towarzystwo Naukowe wrocławskiej Akademii Medycznej zrzesza obecnie ponad 100 różnych kół naukowych, a co za tym idzie – niemal wszystkich studentów. Młodzież akademicka może rozwijać swoje umiejętności, by w przyszłości móc pochwalić się pokaźnym dorobkiem naukowym oraz aktywnie uczestniczyć w warsztatach, które przygotowują ich do przyszłej pracy.

 

 
Koło Lekarzy Seniorów DIL w Jeleniej Górze kontynuuje program zwiedzania zabytków Drukuj

Apetyty w miarę zwiedzania rosną. 19 maja 2012 r., po obejrzeniu wielu zamków i innych atrakcji Dolnego Śląska, udaliśmy się do Pragi.

 
Niechorze,14-17.06.2012 r. Drukuj

VI Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej

W dniach 14-17 czerwca br. odbyły się w Niechorzu VI Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Lekarzy organizowane przez OIL w Szczecinie. Przy „prawdziwie plażowej” pogodzie odbywały się przez trzy dni rozgrywki w kategorii kobiet, mężczyzn oraz mixt.

 
Jeden dzień w Saksonii Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Saksonia – zaprzyjaźniona z Dolnośląską Izbą Lekarską – kraina pięknych zamków i ogrodów ma również jedyne w tej części Europy prywatne Muzeum Dentystyczne. W sobotę 16 czerwca 2012 roku trzy stomatolożki wiedzione GPS-em i zdrową ciekawością pojechały do ZSCHADRASS. Jest to miejscowość położona między Dreznem i Lipskiem, niedaleko Zamku Colditz.

 
Sprawozdanie z XXI Konferencji Młodych Lekarzy pt. „Specjalizacje lekarskie w XXI w.”, Poznań, 20-22.04.2012 r. Drukuj

Specjalizacje lekarskie w XXI w.

Nasze XXI spotkanie tym razem poświęcone zostało specjalizacjom lekarskim i zmianom, jakie nas czekają jesienią 2012 r. Pomimo zaproszenia nie przybyli na spotkanie przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. Pośród uczestników znalazło się stosunkowo niewielu reprezentantów okręgowych izb lekarskich i Naczelnej Izby Lekarskiej. Aż 1/3 okręgowych samorządów lekarskich nie wysłała swoich przedstawicieli.

 
Dr Ryszard Jadach laureatem tegorocznej Nagrody Miasta Wrocławia Drukuj
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 

Jednym z tegorocznych laureatów Nagrody Miasta Wrocławia został przedstawiciel naszego środowiska dr Ryszard Jadach. Nagroda wręczona została w dniu patrona miasta – św. Jana, czyli 24 czerwca 2012 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej we wrocławskim Ratuszu. Dr Jadach dołączył tym samym do szacownego grona lekarzy, którzy to zaszczytne wyróżnienie otrzymali w latach poprzednich. Są to: dr Ewa Bohdanowicz, prof. Jan Słowikowski, prof. Jerzy Czernik, dr Andrzej Nabzdyk, dr Jerzy Bogdan Kos,
prof. Wojciech Witkiewicz.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2