logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Wydarzyło się - Supertalenty w Medycynie 2019 Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

(Fot. z archiwum UMW)

Supertalenty w Medycynie 2019

Supertalenty w Medycynie to prestiżowy konkurs organizowany przez „Puls Medycyny” od 2012 r. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.

W konkursie ocenie podlegają: osiągnięcia naukowe (m.in. granty, stypendia, publikacje, nagrody), zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej (m.in. działalność charytatywna, związkowa, w stowarzyszeniach) oraz perspektywy dalszego rozwoju (szanse na wpływy w sektorze ochrony zdrowia w najbliższych latach).

Uroczysta gala finałowa Supertalentów w Medycynie 2019 odbyła się 4 czerwca 2019 r. w Villi Foksal w Warszawie. Podczas gali laureatów nagrodzono 11 młodych lekarzy. Wśród nich znalazło się 3 pracowników i absolwentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu:

  1. dr hab. n. med. Paweł Gać – absolwent Wydziału Lekarskiego UM we Wrocławiu, obecnie adiunkt w Katedrze i Zakładzie Higieny UM we Wrocławiu;
  2. lek. Siddarth Agrawal – absolwent Wydziału Lekarskiego UM we Wrocławiu, obecnie pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu;
  3. dr n. med. Bartosz Puła – absolwent Wydziału Lekarskiego UM we Wrocławiu, obecnie pracownik Kliniki Hematologii Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.


Na gali finałowej, wśród zaproszonych gości, obecna była dziekan Wydziału Lekarskiego UM we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Małgorzata Sobieszczańska, od której nagrodzeni odebrali gratulacje.

Biuro Prasowe UMW

Biogramy nagrodzonych dostępne na:

https://pulsmedycyny.pl/dr-hab-n-med-pawel-gac-962611

https://pulsmedycyny.pl/lek-siddarth-agrawal-962610

https://pulsmedycyny.pl/dr-n-med-bartosz-pula-962606