logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Wydarzyło się - Rekolekcje Wielkopostne Wrocławskiej Służby Zdrowia Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W czwartym dniu rekolekcji, mszy św. przewodniczył arcybiskup metropolita wrocławski Józef Kupny. (Fot. dr Wojciech Herfurt)

Rekolekcje Wielkopostne Wrocławskiej Służby Zdrowia

W dniach 13-16 marca br. w kościele św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej 174 odbyły się Rekolekcje Wielkopostne Wrocławskiej Służby Zdrowia, które poprowadził ks. dr Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych. Nauki rekolekcyjne i homilie wygłaszane podczas mszy św. dotyczyły ważnych aspektów naszego życia: 1. godności człowieka – zwłaszcza w kontekście choroby, 2. duchowości człowieka jako fundamentu życia; niegdyś chrześcijanie kontemplowali ją przez pobyt na pustyni, dziś przez modlitwę i rekolekcje, 3. egzystencji człowieka w odniesieniu do prawdy, dobra, piękna oraz sumienia, 4. świadectwa wiary – na podstawie przypowieści z Ewangelii i przykładów z życia świętych, 5. modlitwy – naszej rozmowy z Bogiem, 5. apostolstwa chorych opartych na doświadczeniach ks. rekolekcjonisty 6. miłości do bliźniego – w oparciu o przypowieść o dobrym Samarytaninie z Ewangelii wg św. Łukasza.

Po naukach rekolekcyjnych odbywała się kilkunastominutowa cicha adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo. W czwartym dniu rekolekcji mszy św. przewodniczył arcybiskup metropolita wrocławski Józef Kupny, obecni byli także kapelani wrocławskich szpitali. Ks. dr Wojciech Bartoszek zakończył rekolekcje homilią nt. Krzyża, uświadamiając zebranym, jak wiele ma On znaczeń i że jest wszechobecny.

Tradycyjnie po Eucharystii spotkaliśmy się na agapie w Rotundzie. Przed wspólnym posiłkiem złożyliśmy życzenia ks. abp. Józefowi Kupnemu, który wkrótce obchodzić będzie imieniny. Nie zabrakło też życzeń wielkanocnych. Podziękowaliśmy księdzu rekolekcjoniście za głębokie przeżycia duchowe, a Duszpasterzowi Wrocławskiej Służby Zdrowia ks. prałatowi Kazimierzowi Sroce za wspaniałą organizację rekolekcji.

dr hab. n. med. Jadwiga Nowicka
sekretarz Oddziału Dolnośląskiego KSLP

 

Zaloguj się aby komentować.