logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
Nasi stomatolodzy - Kongres FDI w Poznaniu – dołączamy do elity Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Kongres FDI w Poznaniu – dołączamy do elity

Musisz odwiedzić: www.fdi2016poznan.org, www.facebook.com/FDI2016POZNAN

Od 7 do 10 września 2016 r. Poznań będzie gospodarzem Dorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI. Dlaczego każdy lekarz dentysta powinien zaplanować udział w tym wydarzeniu? Ponieważ do Poznania przyjadą wszyscy ci, którzy decydują nie tylko o kierunkach rozwoju stomatologii, najważniejsi producenci sprzętu z kraju i zagranicy, ale także ci, którzy odpowiedzialni są za światową politykę w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Dr Patrick Hescot, prezydent FDI - FDI AWDC pozwala zaprosić w jedno miejsce najlepszych praktyków i korzystać z ich cennego doświadczenia. Unikalna jest przede wszystkim formuła sesji „meet the expert”, które gwarantują możliwość interakcji z czołowymi specjalistami. Wystawa odbywająca się w ramach FDI AWDC jest odzwierciedleniem nowego, zglobalizowanego świata stomatologii. Polska jest doskonałym wyborem m.in. ze względu na prężną gospodarkę i dynamicznie rozwijający się rynek dentystyczny. Wierzę, że położenie geograficzne Polski – na skrzyżowaniu wielu szlaków turystycznych – przyciągnie uczestników zarówno z Europy, jak i ze świata. Jestem również przekonany, że zespół, który pracuje nad organizacją kongresu, gwarantuje najwyższy poziom wydarzenia. (Fot. z archiwum FDI)– Przez cztery dni Polska będzie światową stolicą stomatologii – przekonuje prof. Bartłomiej W. Loster, prezydent Kongresu, na co dzień szef Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, głównego organizatora po stronie krajowej. Kongres FDI to prestiżowa konferencja z udziałem wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy, połączona z międzynarodową wystawą sprzętu i materiałów oraz debatą nad kierunkami światowej polityki stomatologicznej. Polska gospodarzem będzie po raz pierwszy w historii. Jak podkreśla prof. Honorata Shaw, główny koordynator Kongresu, wiceprezydent PTS, szybko taka okazja może się znów nie powtórzyć. – To, co wydarzy się w Poznaniu, będzie z pewnością wyjątkowe. Kongres urzeka już od ceremonii otwarcia. Oczekiwanie na władze FDI, uroczysta prezentacja flag, ujmująca część artystyczna – wszystko to stwarza niepowtarzalną, wartą przeżycia atmosferę – zachęca.

Przede wszystkim edukacja

Choć rejestracja (na stronie: www.fdi2016poznan.org) na Kongres ruszyła na początku listopada, to nie jest jeszcze znany ostateczny program naukowy wydarzenia oraz lista wykładowców. Aby oba te elementy stały na najwyższym poziomie pracuje wiele osób. – To praca zespołowa. Strona polska odpowiada za 25 proc. całości, za kolejne 25 proc. odpowiada Komitet Edukacyjny FDI, natomiast pozostałe 50 proc. to praca wspólna. W przygotowanie możliwie najlepszego programu wykładów, warsztatów i spotkań zaangażowani są praktycy, członkowie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Naczelnej Izby Lekarskiej oraz młodzi lekarze dentyści – wyjaśnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu. Wyzwaniem dla organizatorów jest jak najlepsza prezentacja osiągnięć polskiej stomatologii podczas Kongresu. 1 grudnia 2015 r. ruszyła rejestracja streszczeń prezentacji na Kongres. Można je przygotować w kilku kategoriach m.in.: stomatologii ogólnej, profilaktyce, leczeniu stomatologicznym i odtwórczym oraz chirurgii jamy ustnej.

Zakupy: po polsku i w walucie

Międzynarodowy charakter wydarzenia to szansa również dla polskich wystawców. Do Poznania przyjedzie kilkanaście tysięcy uczestników z całego świata, zainteresowanych obcowaniem z najbardziej nowatorskimi technikami leczenia oraz nowościami w diagnostyce i terapii. Przyjadą również szefowie największych firm ze świata, część z nich w poszukiwaniu partnerów do eksploracji nowych rynków. – Targi stomatologiczne, w tym wystawa towarzysząca Kongresowi FDI, w dalszym ciągu przez wielu dentystów są traktowane jako główne źródło zaopatrzenia oraz informacji o nowościach w materiałach i sprzęcie. Firmy produkujące sprzęt i materiały nie mogą obok tego faktu przejść obojętnie – zauważa Marek Wiktorowski, współwłaściciel firmy Exactus, która od ćwierć wieku organizuje wystawę CEDE. Statystyki to potwierdzają. Tylko w ostatnich czterech latach World Dental Exhibition odwiedziło prawie 60 tys. lekarzy dentystów, a średnia liczba wystawców podczas jednej edycji wystawy grubo przekracza 200.

O czym zdecyduje parlament?

Duże nadzieje związane są z obradami Światowego Parlamentu FDI. Organizatorzy mają ambicje, aby w toku dyskusji podejmowano również problemy zgłoszone przez stronę Polską. – Stanowiska przyjmowane przez Parlament FDI należy traktować jako profesjonalny głos ogólnoświatowego środowiska stomatologicznego. W ostatnich latach działania i stanowiska FDI w dużym stopniu przyczyniły się do dostrzeżenia, m.in. przez WHO, że choroby niezakaźne takie jak nowotwory, choroby układu krążenia, cukrzyca i przewlekłe schorzenia płuc, które są obecnie najczęstszą przyczyną zgonów na świecie, mają takie same czynniki ryzyka jak choroby jamy ustnej – podkreśla lek. dent. Anna Lella, prezydent elekt European Regional Organization of FDI (ERO-FDI), delegatka Parlamentu FDI z ramienia Naczelnej Izby Lekarskiej. W 2016 r. w obradach Światowego Parlamentu Stomatologicznego Polskę będą reprezentować delegaci z NIL – trzech przedstawicieli na Zgromadzenie Ogólne FDI z prawem do głosowania i jeden doradca/obserwator oraz PTS – jeden delegat i jeden obserwator.

My name is…, czyli czas na integrację

Bankiety, koncerty, spotkania z przyjaciółmi – tak wygląda standardowy wieczór wieńczący intensywny dzień nauki podczas Kongresu FDI. Poznański rynek, restauracje, puby wypełnią się po brzegi lekarzami dentystami z całego świata. Wiadomo już, że pierwszy dzień intensywnych szkoleń zwieńczy uroczysta ceremonia otwarcia (godz. 18.30, pawilon 6A). Na to niezwykle doniosłe wydarzenie zaproszeni są wszyscy uczestnicy. Dzień później, czyli 8 września o godz. 19.30, rozpocznie się tzw. Gala Dinner, a cykl towarzyskich spotkań zakończy wydarzenie pt. „Poznań City night” (9 września, godz. 19.30). – To na pewno nie wszystkie okazje, podczas których będzie można zrelaksować się w międzynarodowym gronie – zapewniają organizatorzy.

Łukasz Sowa, rzecznik prasowy Dorocznego
Światowego Kongresu Dentystycznego FDI Poznań 2016

 

Zaloguj się aby komentować.