logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 
Nasi stomatolodzy - RYTRO JESIEŃ 2014 Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

RYTRO JESIEŃ 2014

W dniach 24-26 października 2014 r. miała miejsce Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Lekarzy Stomatologów „Rytro Jesień 2014”. Impreza odbywała się w Małopolsce pod auspicjami Komisji Stomatologicznej ORL w Krakowie. Spotkanie miało charakter wykładów naukowych, wzbogaconych o informacje przydatne w wykonywaniu zawodu lekarza dentysty i istotne z punktu widzenia środowiska stomatologicznego.

Wśród wykładowców znaleźli się m.in.: dr n. med. Witold Jurczyński, dr hab. n. med. Jolanta Pytko-Polończyk oraz znany i ceniony w środowisku stomatologicznym lek. dent. Andrzej Cisło – pełnomocnik Porozumienia Stowarzyszeń Lekarzy Dentystów. W części związanej z funkcjonowaniem naszego środowiska udział wzięli m.in.: lek. med. Jolanta Orłowska-Heitzman – dyrektor Departamentu Kształcenia MZ oraz lek. dent. Anna Kot – Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej OIL w Krakowie.

Spotkaniom kuluarowym towarzyszyła uroczysta kolacja, podczas której wręczono odznaczenia imienia Andrzeja Janusza Fortuny. Odbył się też recital Joanny Trzepiecińskiej. Głównymi tematami konferencji były zagadnienia związane z interdyscyplinarnym podejściem do prowadzenia pacjenta z chorobą przyzębia w poszczególnych fazach leczenia, periimplantitis oraz aktualne poglądy oparte na doświadczeniu klinicznym autorów, jak i na mocnych dowodach naukowych dotyczących wyboru metod leczniczych w poszczególnych fazach leczenia.

Uzyskaliśmy informacje szczególnie ciekawe dla młodych lekarzy. Dr Jolanta Orłowska-Heitzman zadeklarowała, że poszczególne miejsca specjalizacyjne w przypadku specjalizacji modułowych nie będą blokowane na całe np. 5 lat. W przypadku zakończenia pierwszego modułu (np. dwuletniego) i przejścia rezydenta na kolejny etap kształcenia, jednostka szkoląca, w ramach pierwszego modułu, będzie mogła już kształcić następną osobę. Taki przynajmniej jest zamysł reformy.

Łukasz Sroczyk

 

Zaloguj się aby komentować.