logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 
Wydarzyło się - Spotkanie inauguracyjne członków Koła Terenowego w Dzierżoniowie Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Spotkanie inauguracyjne
członków Koła Terenowego w Dzierżoniowie

14 października 2012 r. powróciliśmy do comiesięcznych spotkań szkoleniowych. Pierwsze z nich po wakacyjnej przerwie, na wzór lat ubiegłych, miało dwojaki charakter – szkoleniowy oraz towarzyski.

W części szkoleniowej usłyszeliśmy 3 wykłady-komentarze dotyczące wybranych sesji z  ostatniego Kongresu Kardiologicznego. Wygłosili je uczestniczący w tym wydarzeniu członkowie naszego Koła. Koleżanka Asia Kamińska przedstawiła pozycję nowych leków doustnych stosowanych w profilaktyce przeciwzakrzepowej w migotaniu przedsionków. Koleżanka Asia Urban nakreśliła nowe możliwości prowadzenia pacjentów w ostrych stanach kardiologicznych, a kolega Paweł Łyżwa omówił aktualną pozycję dronedaronu w profilaktyce migotania przedsionków.

W części towarzyskiej październikowego spotkania zapoznani zostaliśmy z tegorocznymi sukcesami sportowymi lekarzy z naszego Koła. W czerwcu 2012 r. koleżanka Asia Dymkowska po raz drugi wzięła udział w Mistrzostwach Polski Lekarzy w kolarstwie górskim, które tym razem odbyły się na stoku narciarskim Malinka w Zgierzu. Wywalczyła w nich, w kategorii K3 medyków, tytuł wicemistrzyni Polski. Mimo że nie udało się Jej obronić ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego jest to Jej wielki sukces. Warunki na trasie były bowiem dość wymagające – ciężkie podjazdy, piaszczyste podłoże, wąskie przecinki leśne, wystające korzenie, a uczestniczki miały do przejechania aż dwa czterokilometrowe okrążenia („sprint rowerowy”).

Trenujący od lat biegi średniodystansowe i długodystansowe kolega Jurek Słobodzian uzyskał w tym roku szczytową formę. Startował w wielu otwartych, masowych biegach ulicznych z odrębną klasyfikacją do Mistrzostw Polski Lekarzy. Zdobył 2 tytuły mistrzowskie na dystansie 10 km (Bielsko-Biała) i maratonie (Poznań). Ponadto został wicem a dystansie 15 km (Bukówiec Górny). Gratulowaliśmy naszym lekarzom-sportowcom tych wspaniałych osiągnięć i życzyliśmy dalszych sukcesów w następnym roku.

Na koniec omówiliśmy plan kolejnych spotkań szkoleniowych i towarzyskich, ale też spotkania roboczego na tematy nurtujące środowisko lekarskie (współpraca m.in.: z NFZ, ZUS-em, a także zbliżające się wybory w izbach lekarskich).

Janusz Kaczmarzyk

Zacieśnianiu więzi sprzyja miejsce spotkań członków Koła w Dzierżoniowie – urokliwa i nastrojowa kawiarnia „Pod Doboszem”. (Zdjęcia z archiwum autora)

Lek. Joanna Dymkowska – obecna wicemistrzyni Polski w kolarstwie górskim i ubiegłoroczna mistrzyni w tej dyscyplinie oraz lek. Jerzy Słobodzian – tegoroczny, pięciokrotny medalista w biegach – mają powody do dumy.

 

Zaloguj się aby komentować.