logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 
Grudzień 2012
Na Cito Drukuj

ALE TO JUŻ BYŁO,
czyli refleksje na koniec roku

Pieniędzy na utrzymanie lecznictwa w dzisiejszym kształcie i na dzisiejszym poziomie nie ma i nie będzie. Uważam, że znaleźliśmy się w sytuacji, w której nie wolno już ani chwilę zwlekać z określeniem poziomu państwowej gwarancji bezpieczeństwa zdrowotnego. Trzeba jasno ustalić, na co pacjenci mogą liczyć bezpłatnie, a za co będą musieli zapłacić. A zatem przed nami debata – związki zawodowe, środowisko medyczne, parlament, rząd.

 
TWÓRCZY FERMENT, czyli o „gorącym” spotkaniu delegatów na Okręgowy Zjazd Lekarzy VI kadencji – Delegatura Wrocławska Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

TWÓRCZY FERMENT,

czyli o „gorącym” spotkaniu
delegatów na Okręgowy Zjazd Lekarzy VI kadencji
– Delegatura Wrocławska

15 listopada 2012 roku w siedzibie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej spotkała się liczna, zważywszy na godzinę 14.00, grupa ponad 50 delegatów oraz zaproszeni goście: dr Michał Dzięgielewski – zastępca dyrektora ds. medycznych DOW NFZ, p. Betina Chmielewska, która zastąpiła p. Annę Matusiak – kierownik Działu Refundacji i Rozliczeń Aptek DOW NFZ oraz wiceprezes Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej mgr farm. Irena Knabel-Krzyszowska.

 
DOM LEKARZA ZNOWU NA PROSTEJ! Drukuj

DOM LEKARZA ZNOWU NA PROSTEJ!

We wrześniowym numerze „Medium”, w cyklu artykułów „Na budowlanym zakręcie”, informowaliśmy szeroko o trudnej sytuacji naszej inwestycji przy ulicy Kazimierza Wielkiego 45 we Wrocławiu, w związku z upadłością głównego wykonawcy. Dla przypomnienia: na koniec lipca sąd ogłosił upadłość istniejącej od 25 lat na polskim rynku renomowanej firmy Integer, wykonawcy m.in.: remontu wrocławskiej Opery, zamku Kliczków, krakowskich Sukiennic, Biblioteki Głównej Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiego Centrum SPA, Muzeum Etnograficznego i Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Kościoła Pokoju w Świdnicy, kościoła uniwersyteckiego we Wrocławiu, Zespołu Opactwa Cystersów w Krzeszowie oraz naszego obiektu.

 
Wszystko o kontraktowaniu świadczeń w rodzaju AOS i leczenie stomatologiczne Drukuj
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

CZY TO KONKURS,
CZY TYLKO ŻARTY Z NIEGO?

Mamy za sobą konkurs dla AOS (ambulatoryjnej opieki specjalistycznej). Jesteśmy w trakcie postępowania dla stomatologii. Jaki los spotkał wiele poradni specjalistycznych, wiemy. Doszło do przekierowania finansów publicznych do tych najlepszych placówek, przynajmniej wg definicji DOW NFZ. Tym razem śmiało mogę napisać, że wg DOW NFZ, a nie tylko i wyłącznie wg zarządzeń prezesa NZF, bowiem mamy do czynienia z pewną lokalną modyfikacją. Otóż w celu zagwarantowania wyboru tylko tych najrzetelniejszych konkurs trwał od kwietnia do 10 lipca tego roku. Komisja konkursowa przeprowadziła kontrole u wszystkich oferentów, a następnie wezwała na negocjacje wstępnie wybranych oferentów tzn. wszystkich tych, którzy prezentowali taki poziom w rankingu początkowym, że wybór w konkursie mógł być blisko. Czytając to można by pomyśleć, że wreszcie nasz oddział NFZ wziął się za porządki i że lepiej to już być nie może. Niestety po rozstrzygnięciu konkursu okazało się, że zostali wybrani oferenci „niezbyt doskonali”. Automatycznie narodziło się pytanie: „Jak to możliwe, skoro byli tak skrupulatnie kontrolowani?”. Ogrom pracy włożyła nasza Izba i Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia, aby dojść do tego, jak wyglądały kontrole, czy miały określony standard dla wszystkich oferentów, czy wszyscy byli kontrolowani w jednakowy sposób i czy jednakowe elementy były przedmiotem uwagi kontrolujących. Odpowiedź brzmi – nie. Efektem braku jednakowego postępowania zespołów kontrolujących jest sytuacja, w której nie został zauważony np. brak pomieszczenia sanitarno-higienicznego czy gabinetu diagnostyczno-zabiegowego. Ot taki mały drobiazg. Sposób weryfikacji obecnego w poradniach sprzętu też był różny.

 
Wybory korespondencyjne 2013 Drukuj

31 g rudnia to ostateczny termin pierwszych czynności wyborczych

Co jeszcze, oczywiście oprócz uaktualnienia naszych adresów do korespondencji, co już chyba w większości uczyniliśmy, musimy zrobić w tym roku? Każdy przewodniczący Koła otrzymał ode mnie wykaz swoich członków i ich adresy korespondencyjne z prośbą o aktualizację danych oraz sugestie dotyczące utworzenia rejonu (bądź rejonów wyborczych minimum 40-osobowych, a także wskazanie miejsca na lokal wyborczy).

 
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ Drukuj

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Lipcowa inicjatywa powołania Zespołu ds. oceny stanu opieki medycznej na Dolnym Śląsku, będąca wyrazem wspólnej troski: samorządu lekarskiego, Międzyregionalnej Sekcji Ochrony Zdrowia Dolny Śląsk NSSZ Solidarność, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Regionu Dolny Śląsk, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych – Region Dolny Śląsk, Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, owocuje już pierwszymi wspólnymi działaniami.

 
Wywiad „Medium” Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

„Niedostępni” endokrynolodzy

Od kilku lat kolejki do endokrynologów we wszystkich poradniach w mieście rosną w zastraszającym tempie. W poradni endokrynologicznej przy al. Wiśniowej pacjenci rejestrowani są dopiero na 2019 rok.
Czy ktoś może to wytłumaczyć? – pytają lekarze i pacjenci.

 
Wydarzyło się - XVII Spotkanie Zaduszkowe u Medyków Drukuj

XVII Spotkanie Zaduszkowe u Medyków

Stowarzyszenie Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej Spotkania Zaduszkowe u Medyków organizuje od 1995 roku. Tegoroczne XVII już spotkanie odbyło się 6 listopada 2012 roku w siedzibie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej we Wrocławiu przy ul. Matejki 6. Poświęcono je pamięci zmarłych, wybitnych profesorów nauk medycznych i lekarzy Uniwersytetu Medycznego im Piastów Śląskich: Aleksandrowi Suchockiemu, Eugenii Ogielskiej, Jerzemu Rabczyńskiemu, Andrzejowi Szczeklikowi, Jerzemu Woźniakowi.

 
Wydarzyło się - Chaczkar we Wrocławiu dzięki dr. A. Domanasiewiczowi! Drukuj

Chaczkar we Wrocławiu dzięki dr. A. Domanasiewiczowi!

21 września 2012 r., w ramach obchodów II Dni Ormiańskich, nasz Kolega dr n. med. Adam Domanasiewicz – prezes Towarzystwa Ormian Polskich odsłonił wraz z ks. Tadeuszem Isakowiczem Zaleskim i przeorem klasztoru dominikanów Chaczkar – krzyż kwitnący. Stanął on na skwerku przy ul. Janickiego przed refektarzem kościoła św. Wojciecha. W wydarzeniu wzięło udział blisko sto osób.

 

 
Wydarzyło się - Tym razem w Dreźnie wycieczka lekarzy z Koła Seniorów w Jeleniej Górze Drukuj

Tym razem w Dreźnie
wycieczka lekarzy z Koła Seniorów w Jeleniej Górze

29 września 2012 r. o godz. 7.00 wyjechaliśmy z Jeleniej Góry. Frekwencja dopisała – pełny autokar, pogoda zamówiona. Zwiedzanie Drezna rozpoczęliśmy od placu przed gmachem opery i stamtąd o godz. 17.00 odjechaliśmy do Jeleniej Góry. Był czas na podziwianie pięknie odrestaurowanych budowli, obrazów, porcelany, innych zabytków, a także na wypicie kawy. Wszyscy byli z wyprawy zadowoleni.

 
Wydarzyło się - Szkolenie Koła Lekarzy Prywatnie Praktykujących Drukuj

Szkolenie Koła Lekarzy Prywatnie Praktykujących

17 listopada 2012 r. odbyło się szkolenie dla medyków pt. „Obowiązki lekarzy i lekarzy dentystów wynikające z Ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi”. Wykładowcą był lek. Witold Paczosa – kierownik Działu Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3