logowanieGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Nasi stomatolodzy - 6 maja ruszyła gimnastyka dla stomatologów Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

6 maja ruszyła gimnastyka dla stomatologów,

ALE ZAPISY WCIĄŻ TRWAJĄ!

Zespół prozdrowotny działający w ramach Komisji Stomatologicznej – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – zorganizował gimnastykę dla stomatologów. Pierwsze zajęcia ruchowe odbyły się 6 maja 2014 r. Pod fachowym okiem dr. Zbigniewa Sawickiego ćwiczyło kilkanaścioro dzielnych dentystów. Liczymy na to, że grono miłośników zdrowego trybu życia stale będzie się powiększać. Nadal dysponujemy wolnymi miejscami!!!

Czym jest gimnastyka dla stomatologów? Jak wyjaśnia dr n.k.f. Zbigniew Sawicki: „To szczególny rodzaj aktywności ruchowej łączącej w sobie profilaktykę i terapię. Jest to specjalny zestaw ćwiczeń opierających się głównie na mechanizmie równowagi chwiejnej kręgosłupa. W pracy statycznej, która w większości wypełnia czas pracy stomatologów, właśnie ten mechanizm ulega zaburzeniu. Ćwiczenia są bezpieczne nawet dla osób z wielopoziomową dyskopatią”. Więcej na ten temat zainteresowani mogli dowiedzieć się podczas wykładu pt. „Od juniora do seniora”, który 10 czerwca w siedzibie DIL wygłosił dr Sawicki.

Zajęcia odbywają się w trzech punktach Wrocławia – dla części południowej – sala przy ulicy Karkonoskiej; dla północnej – ul. Kościerzyńska i dla zachodniej ul. Wełniana. Zgłoszenia na gimnastykę przyjmuje zwyczajowo p. Agnieszka Jamroziak, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Zapraszam!

Marek Stehlik
przewodniczący Zespołu prozdrowotnego

 

Zaloguj się aby komentować.